Головна / Новини / У Тростянецькій громаді відбулося засідання Робочої групи з підготовки Плану відновлення та розвитку громади

У Тростянецькій громаді відбулося засідання Робочої групи з підготовки Плану відновлення та розвитку громади

03/03/2023

2 березня 2023 року в Тростянецькій громаді Сумської області відбулося перше засідання Робочої групи з підготовки Плану відновлення та розвитку громади під головуванням міського голови Юрія Бови.

Захід проводився в рамках реалізації проєкту «Надання експертної та технічної допомоги уряду та регіональним адміністраціям у розробці та реалізації планів відновлення», що реалізується за підтримки уряду Великої Британії.

 У засіданні Робочої групи також взяли участь радники проєкту У засіданні Робочої групи також взяли участь радники проєкту Петро Мавко та Олег Левченко, який є залученим експертом з розвитку територій ГО «Подільська агенція регіонального розвитку».

Під час засідання учасники ознайомилися з методичними рекомендаціями щодо планування відновлення територіальної громади від наслідків війни, що розроблені експертами проєкту. Крім того, затвердили графік проведення засідань робочої групи та план-графіку розробки документу.

Робоча група  окреслила першочергові завдання для відновлення та розвитку громади.

Серед пріоритетних напрямків названі реконструкція пошкоджених будівель та будівництво нового житла для мешканців. Крім того, першочерговим  для громади залишається створення робочих місць та відновлення мереж та інженерної інфраструктури. Інвентаризація земель громади і розробка містобудівної документації.

24 лютого 2022 року місто було атаковано та окуповано російськими військами. Тростянець знаходився в окупації протягом 30 днів та був звільнений українськими військами 26 березня 2022 року. Попередня оцінка відбудови пошкоджених будівель перевищують $104 млн.