Згідно з дослідженнями, до повномасштабного вторгнення рф в Україну в єдиному електронному державному реєстрі ветеранів війни налічувалося майже пів мільйона осіб. В Україні після перемоги особливої уваги та турботи потребуватимуть щонайменше 1,5 млн наших співгромадян, які здобули досвід участі у воєнних діях. Очевидно, що так само в центрі пріоритетної опіки держави перебуватимуть і члени сімей ветеранів та сімей загиблих воїнів, а це додатково ще кілька мільйонів людей. За загальними підрахунками, після війни така цифра може сягнути 4 млн.
Саме томі є необхідність у проведенні різних заходів як для ветеранів, так і для членів їхніх родин задля поширення знань та досвіду щодо адаптації до умов сьогодення, взаєморозуміння та повернення до звичного життя.
Тренінги для ветеранів та їх рідних відбулися, зокрема, й в межах проєкту «Реабілітаційний центр «Genesis», що впроваджує ГО «Поділська агенція регіонального розвитку» за фінансової підтримки Фонд "МХП-Громаді" у межах конкурсу соціальних ініціатив «Час діяти, Україно!».
Так, відбувся цикл тренінгів, який включав такі теми як реабілітація та відновлення, психологічна допомога рідним ветеранів і соціальна адаптація та інтеграція.
«В умовах сьогодення дуже важливо допомагати і ветеранам, і членам їхніх сімей. У нас всіх змінилося життя після повномасштабного вторгнення, а у ветеранів воно змінилося значно більше. Спілкуючись з хлопцями і дівчатами, які повернулися і ще й мають поранення, я часто чую фразу «життя змінилося». Тож якщо змінилося життя одного з членів сім'ї, відповідно й життя в сім'ї зміниться. Тому варто проводити тренінги, які допомагатимуть усім членам родини адаптуватимя до умов сьогодення, знаходити взаєморозуміння і силу далі жити і працювати», - зазначає Тетяна Мартьянова, керівниця проєкту «Реабілітаційний центр «Genesis».