У Львові стартував тренінг для 20 активістів та активісток, які виявили бажання навчатися і ставати «Майстрами змін» та були відібрані до участі у проєкті.
Під час триденного заходу на тему: «Відновний менеджмент громад. Цілі, стратегія, планування» учасники і учасниці дізнаються про лідерство та менеджмент, місцевий економічний розвиток, стратегічне планування, розробку планів розвитку громад та інші актуальні питання. А згодом своїм досвідом зможуть поділитися з іншими.
У межах проєкту ми розпочали працювати над майбутнім територій, які знаходяться під постійним і інтенсивним впливом військової агресії.
«Для того, щоб робити майбутнє реалістичним, потрібно подивитися по-різному на одні й ті самі проблеми, з якими живуть люди. До участі у навчанні ми намагалися запросити людей, які пережили або відчули наслідки війни та готові змінювати майбутнє. Для нас є важливим саме цим людям показати інші погляди і підходи того, як працює система відповідального відновлення та як включатися і давати можливість створювати перспективу для громад та людей, які в них проживають. Є десятки механізмів, які здаються звичайними в звичайних місцевостях, але ніби не працюють там, де війна. Але ми бачимо, що ці механізми можуть працювати і будемо запускати їх в роботу», – зазначає тренер Oleh Levchenko, який є ініціатором проєкту «Майстри змін» та директором з розвитку ГО «Подільська агенція регіонального розвитку».
Крім того, в межах проєкту буде надано можливість створювати проєкти розвитку для прифронтових та звільнених громад. За результатами навчання буде сформовано 4 робочих групи, які з робочими візитами протягом березня-квітня 2024 року відвідуватимуть громади Херсонської, Запорізької, Миколаївської областей та спільно з представниками громад розроблятимуть проєкти розвитку для 16 громад зазначених областей.
Публікацію підготовлено в межах проєкту «Майстри змін», що реалізовується за підтримки проєкту Агентства США з міжнародного розвитку USAID « UCBI: Зміцнення громадської довіри в Україні»