15-16 січня у Луцьку представники й представниці організацій громадянського суспільства дізнавалися про те, як підтримувати й мотивувати команду в умовах невизначеності, та як шукати баланс, щоб не вигоріти, реалізовуючи важливі для держави й громади проєкти.
Дводенний офлайн-тренінг відбувся в межах проєкту «Розвиток спроможностей місцевих громадських організацій у воєнний час за допомогою пакету тренінгів з підготовки та відновлення», який реалізовується ГО «Подільська агенція регіонального розвитку» за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».
«Перевага цих тренінгів у тому, що створюється простір, де більш досвідчені організації можуть поділитися з тими, які лише створюються, або ініціативними групами, власним досвідом», – розповідає Олена Матвійчук, організаційна та екзистенційна коучиня, координаторка менторських програм, експертка з розвитку спільнот та супроводу змін.
Основними питаннями, які обговорювали учасники й учасниці заходу, були особливості мотивації членів команд в умовах війни, способи психологічної підтримки для збереження сталої й збалансованої роботи, а також що зараз варто врахувати в плануванні проєктної та організаційної діяльності.
Розібратися у цьому допомагала Ольга Гулая, консультантка зі стратегічного розвитку та супроводу організацій, тренерка з фасилітаційних навичок.
За словами Олени Матвійчук, дуже приємно було, що серед учасників та учасниць були люди, що познайомилися під час тренінгу, а після двох днів спілкування вже мали спільні ідеї, які б хотіли потенційно втілювати.
«Звісно, це обмін контактами: хто й чим може бути корисним. Тому основна задача – мережування й створення спільних контактів – була досягнута», – зауважила Олена Матвійчук.
На її думку, важливо такі заходи проводити саме офлайн, тому що це допомагає зрозуміти, що відбувається в громадському секторі конкретних областей, та, відповідно, зрозуміти, які запити мають ОГС, і чим, зокрема, для них можуть бути корисними національні та міжнародні програми підтримки.
Захід провела Громадська організація «Подільська агенція регіонального розвитку» в межах грантового проєкту «Розвиток спроможностей місцевих громадських організацій у воєнний час за допомогою пакету тренінгів з підготовки та відновлення», що став можливим завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст заходу не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.