І знову про соціальне підприємництво у рамках проєкту «Мережа мужніх»: центр розвитку соціального підприємництва для ветеранів», який впроваджується за підтримки
Українського ветеранського фонду.
Як ми вже згадували, наприкінці ХХ ст. у світі спостерігалась пряма пропорційна залежність зростання кількості соціальних підприємств від активного збільшення кількості громадських (неурядових, некомерційних) організацій. Але соціальне підприємництво та громадська діяльність не є повністю тотожними поняттями.
У чому ж різниця між соціальним підприємництвом та громадською діяльністю?
Головна відмінність полягає в тому, що громадські діячі здебільшого прагнуть ініціювати зміни шляхом впливу на процес ухвалення рішень органами влади чи іншими інституціями або шляхом зміни ставлення суспільства до тієї чи іншої проблеми.
Громадську діяльність можна розглядати як складову частину соціального підприємництва – одну з багатьох тактик розгортання змін. А соціальні підприємці провадять ширший спектр діяльності, у тому числі створення інституцій для реалізації рішень.
Громадські діячі можуть створювати або не створювати підприємства чи організації для розгортання бажаних змін. Їхня успішна діяльність може суттєво покращувати поточні системи і навіть призводити до деформації, однак стратегічний характер активності буде тяжіти не до «прямих дій», а до практики «впливу», до вимог вжити заходів.
Соціальний підприємець береться за пряму дію для просування соціальних змін. Як зауважив колумніст газети «Нью-Йорк Таймс» Ніколас Д. Крістоф: «Я – вражений тим, що студентський активізм, який спостерігався завжди, у роки моєї молодості найчастіше виражався в протестах, тоді як у наші дні він часто супроводжується заснуванням організацій для здійснення позитивних змін. Це – революція соціального підприємництва, і я – у захваті від цього».
Проєкт «Мережа мужніх»: центр розвитку соціального підприємництва для ветеранів» спрямований на надання менторської підтримки ветеранам при започаткуванні та розвитку підприємництва. Тож в його межах планується організувати бізнес-навчання та менторінг для ветеранів, а також онлайн та офлайн консультації на постійній основі стосовно старту і розвитку ветеранського підприємництва.
Одна із ідей проєкту – підтримка та стартовий супровід підприємств, створених ветеранами, що базуватиметься на практичному досвіді діючого соціального підприємства «Системні рішення».