Головна / Новини / У Боромлянській громаді відбулося засідання Робочої групи з підготовки Плану відновлення та розвитку громади

У Боромлянській громаді відбулося засідання Робочої групи з підготовки Плану відновлення та розвитку громади

03/03/2023

2 березня 2023 року в Боромлянській громаді Сумської області відбулося перше засідання Робочої групи з підготовки Плану відновлення та розвитку громади під головуванням сільського голови  Василя Романіки.

Захід проводився в рамках реалізації проєкту «Надання експертної та технічної допомоги уряду та регіональним адміністраціям у розробці та реалізації планів відновлення», що реалізується за підтримки уряду Великої Британії.

У засіданні Робочої групи також взяли участь радники проєкту Петро Мавко та Олег Левченко, який є залученим експертом з розвитку територій ГО «Подільська агенція регіонального розвитку».

Під час засідання учасники ознайомилися з методичними рекомендаціями щодо планування відновлення територіальної громади від наслідків війни, що розроблені експертами проєкту. Крім того, затвердили графік проведення засідань робочої групи та план-графіку розробки документу.

Робоча група  окреслила першочергові завдання для відновлення та розвитку громади.

Серед пріоритетних напрямків названі реконструкція пошкоджених будівель та будівництво нового житла для мешканців. Крім того, першочерговим  для громади залишається створення робочих місць та відновлення мереж та інженерної інфраструктури. Інвентаризація земель громади і розробка містобудівної документації.

Ворожі війська вторглись в село Боромля Охтирського району ще 24 лютого. За свідченнями місцевих жителів, колони російської техніки рухалися одразу з двох напрямків. 31 день окупанти обстрілювали житлові будинки та важливі інфраструктурні об’єкти, розкрадали продукти та приватне майно, знущалися з жителів села. Після себе «рускій мір» лишив тільки зруйновані будинки, вибиті вікна та десятки втрачених життів.