Головна / Новини / Тривають зустрічі лідерів організацій громадянського суспільства з 7 областей України

Тривають зустрічі лідерів організацій громадянського суспільства з 7 областей України

13/01/2023

Продовжуються зустрічі лідерів ОГС у межах проєкту «Розвиток спроможностей місцевих громадських організацій у воєнний час за допомогою пакету тренінгів з підготовки та відновлення».

Проєкт реалізує ГО «Подільська агенція регіонального розвитку» за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» на території Львівської, Полтавської, Волинської, Одеської, Житомирської, Рівненської та Закарпатської областей. 

Разом з тренеркою, координаторкою напрямку посилення організаційної спроможності ОГС, організаційною та екзистенційною коучинею Оленою Матвійчук, учасники та учасниці другого заходу, що відбувся 10 січня, розглянули модель коуч-менеджменту Юрія Кравченка, що називається «3К». 

Відповідно до цієї моделі, коли йдеться про людей в команді й побудову нормальних здорових стосунків в ній, лідери мають зважати на 3 «К»: контакт, контракт та контроль.

Разом з експерткою учасники й учасниці зустрічі також детально розглянули модель «4 вікна ОК-ейності», що ілюструє процеси встановлення здорових контактів у команді.

І хоча саме «контакт» як складова моделі «3К» став ключовою темою обговорення другої зустрічі лідерів, тренерка також пояснила важливість наступних двох складових моделі «3К» — «контракту» й «контролю».

«Контракт — це коли ми обговорюємо обов'язки, повноваження та відповідальність. З цим буває дуже складно. Адже в громадському секторі ми всі дружимо, нам всім тепло разом, ми не один пуд солі з'їли, і тому без слів прекрасно одне одного розуміємо. Але якщо ви таке десь почули, або самі дотримуєтеся такої думки, — то це перший дзвіночок, що контрактні умови слід було б проговорити детальніше, вирішити, хто, за що та як відповідатиме», — зауважила пані Олена.

Останню ж складову моделі «3К» в громадському секторі, за словами тренерки, не люблять найбільше. Адже саме контроль обговорювати ніби «не дуже зручно». Натомість насправді йдеться не про «я контролюю виконання», а «як я буду знати, що інша людина досягнула результатів, кому вона про це скаже, як виглядатиме комунікація».

«Усі ці три “К” дуже сильно між собою пов'язані. І якщо в організації було все прекрасно, але з'являється багато контакту (тобто ми стали так багато комунікувати, як ніколи раніше) — це означає, що чогось бракує або в контракті, або в контролі. Й навпаки, якщо в організації стає забагато контролю (з'являється багато табличок, мікроменеджмент) — це свідчить про недобір або в контактах, або в контракті», — підсумувала тренерка.

Саме «контракт» і «контроль» стануть основними темами обговорення наступної, третьої зустрічі лідерів.

Захід організований Громадською організацією «Подільська агенція регіонального розвитку» в рамках грантового проєкту «Розвиток спроможностей місцевих громадських організацій у воєнний час за допомогою пакету тренінгів з підготовки та відновлення», та став можливим завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст заходу не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.