Головна / Новини / Три громади Вінниччини отримали протипожежне обладнання від «Польської допомоги»

Три громади Вінниччини отримали протипожежне обладнання від «Польської допомоги»

15/07/2021

Громада має бути не лише комфортною, а й безпечною. А для надання якісної своєчасної допомоги населенню в екстрених ситуаціях необхідне підвищення спроможності громади, зокрема поповнення матеріально-технічної бази.

15 липня на території Вищого професійного училища Львівського державного університету безпеки життєдіяльності відбулося вручення сертифікатів та протипожежного обладнання представникам Дашівської, Северинівської та Мурафської територіальних громад.

Спеціалізоване обладнання для підвищення спроможності місцевих пожежних команд передали в межах проєкту «Підтримка органів місцевого самоврядування Вінницької області у сфері протипожежного захисту», що впроваджується ГО «Подільська агенція регіонального розвитку» спільно з Генеральним консульством Республіки Польща у Вінниці.

Як зазначив голова Вінницької обласної ради Вячеслав Соколовий, ця подія демонструє свою унікальність тим, що підтверджує наполегливий сталий розвиток громад, який здійснюється відповідно до прийнятих Стратегій розвитку та знаходить підтримку.

«Сьогодні ми отримуємо за програмою «Польська допомога» від Міністерства закордонних справ Республіки Польща протипожежне обладнання для трьох громад, які перемогли в конкурсі – Северинівська, Дашівська, Мурафська. Це спорядження для посилення дієздатності місцевих пожежних команд. Безпека наших громадян – надзвичайно важливий елемент, і ми всі про це дбаємо. Дякую за співпрацю з Генеральним консульством Республіки Польща у Вінниці, яка давним-давно започаткована, і сьогодні це черговий етап її підтвердження. Сподіваюся, що й в подальшому ми зможемо реалізовувати проєкти, які посилюватимуть нашу співпрацю і посилюватимуть наші громади», - сказав Вячеслав Соколовий

За словами Генерального консула Республіки Польща у Вінниці Даміана Цярцінського, це черговий проєкт, який реалізується не лише у Вінницькій області, а й в інших областях України, що належать до Вінницького консульського округу.

«Це обладнання, яке ми передаємо в рамках проєкту, буде застосовуватися пожежними командами у випадку надзвичайних ситуацій. І я радий, що це обладнання потрапляє безпосередньо в громади, туди, де є відповідають за людське життя, туди, де живуть люди і потребують захисту у випадку екстрених ситуацій. Вінницька область відрізняється своїм дружнім підходом до Польщі та польського народу, і це підтверджує наша співпраця. Працюємо в напрямку співпраці між нашими громадами і сподіваємося на вдалу подальшу реалізацію проєктів», - зазначив Даміан Цярцінський.

Начальник Вищого професійного училища Львівського державного університету безпеки життєдіяльності Микола Говорущак наголосив, що не випадково такий захід відбувався саме на території цього навчального закладу, адже «Польська допомога» і раніше приходила в училище, а також продовжується співпраця з Варшавською школою, тому такі проєкти важливі для Вінницької громади.

Голови громад, які отримали протипожежне обладнання, наголосили на тому, що мати таке обладнання для команд надзвичайно важливо, адже це дасть змогу ефективніше реагувати на екстрені ситуації, які виникають в громадах.

«Нам дуже приємна така співпраця. Зазначу, що пожежний автомобіль, який сьогодні має Северинівська громада, ми теж отримали з Польщі від партнерської гміни Пунськ три роки тому. А тепер ми маємо протипожежне обладнання. Це обладнання – перш за все, безпека наших пожежників. 79 вогнегасників, мотопомпа, генератор, електричні ножиці і інше обладнання – це те, чого потребували наші пожежні команди», - сказав голова Северинівської сільської ради Василь Малярчук.

«Сьогодні ми отримуємо реальну допомогу для пожежних команд, які створені в наших громадах. Пожежна команда, створена в наші громаді, вже багато років надає допомогу мешканцям громади. І мені сьогодні надзвичайно приємно буде приїхати і вручити це обладнання, яке допоможе виконувати свою роботу, адже це вкрай необхідно для жителів нашої громади», - зазначив голова Дашівської селищної ради Сергій Тітаренко.

«Дякую за можливість брати участь у проєкті та отримати це обладнання, яке нам вкрай необхідне, адже за цим стоїть життя і безпека людей. Ми отримали шоломи, якісні костюми для пожежної команди, мотопомпи та все те необхідне обладнання для того, аби забезпечити наші команди тим, чого в них на сьогодні немає», - сказав голова Мурафської сільської ради Олег Літвіненко.

Реалізація проєкту в громадах сприятиме ефективнішій боротьбі з пожежами та іншими надзвичайними ситуаціями, що допоможе пожежним командам оперативніше та якісніше надавати допомогу мешканцям.

Проєкт «Підтримка органів місцевого самоврядування Вінницької області у сфері протипожежного захисту» є частиною низки заходів, що реалізуються в рамках програми «Польська допомога» вже протягом багатьох років на всій території України, зокрема у Чернівецькій та Вінницькій областях Вінницького консульського округу.

Проєкт фінасується програмою польського співробітництва з розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща.

Публікація висловлює лише думки автора і не може бути прирівняна до офіційної позиції Міністерства Закордонних Справ Республіки Польща.

За детальнішою інформацією звертайтеся до Галини Сегеди, комунікаційниці ГО «Подільська агенція регіонального розвитку», тел.: +38 0977052366, e-mail: halyna.seheda@gmail.com