Головна / Новини / Тренінг з цифрової безпеки для громадських організацій та ініціативних груп

Тренінг з цифрової безпеки для громадських організацій та ініціативних груп

21/02/2023

ГО «Подільська агенція регіонального розвитку» у межах проєкту «Розвиток спроможностей місцевих громадських організацій у воєнний час за допомогою пакету тренінгів з підготовки та відновлення», який реалізується за підтримки HOVERLA / проєкт USAID в Україн, організувала тренінг з цифрової безпеки. У заході взяли участь представники та представниці 40 громадських організацій та ініціативних груп з Львівської, Полтавської, Волинської, Одеської, Житомирської, Рівненської та Закарпатської областей. 

Тренеркою заходу виступила консультантка із цифрової безпеки, аудиторка Марʼяна Яцишин.

Під час тренінгу, зокрема, дізнавалися:

– Як працює фішинг та як від нього захиститись;

– Як зловмисники отримують паролі, злиті бази даних, як створити надійний пароль, де зберігати пароль;

– Чому потрібно захищати пошту, яка привʼязана до акаунта;

– Де безпечніше спілкуватися? Яку інформацію про користувачів збирають провайдери мобільного звʼязку, на що звертати увагу при виборі VPN;

– Як захистити пристрої від шкідливого програмного забезпечення? Де взяти ліцензійне програмне забезпечення?

Марʼяна Яцишин розповіла, що завдяки фішингу зловмисники можуть вкрасти особисту інформацію, отримавши доступ до комп’ютера чи телефону. Тому важливо постійно дізнаватися щось нове з теми цифрової безпеки, щоб не попастися на гачок фішингу. За словами тренерки, після 24 лютого 2022 року фішинг змінився.

«Якщо раніше у громадському секторі ми стикалися із фішингом спрямованим на викрадення доступу до акаунтів, то за місяць до початку повномасштабного вторгнення ми почали спостерігати фішинги із шкідливим програмним забезпеченням (ШПЗ)», — зазначила Мар’яна Яцишин.

Також під час тренінгу йшлося про цифрову безпеку на деокупованих/прифронтових територіях та основні нюанси і ризики.

_________________________________________________________________________

Заходи організовано Громадською організацією «Подільська агенція регіонального розвитку» в рамках грантового проєкту «Розвиток спроможностей місцевих громадських організацій у воєнний час за допомогою пакету тренінгів з підготовки та відновлення», та став можливим завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст заходу не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.