Головна / Новини / «Трансформація чи відбудова»: у Львові відбувся фінальний захід проєкту «Майстри змін»

«Трансформація чи відбудова»: у Львові відбувся фінальний захід проєкту «Майстри змін»

23/04/2024

«Фінальний акорд проєкту «Майстри змін» пролунав у Львові, де я мав нагоду презентувати проєкт «Snig Hub: Важливі традиції та нові можливості» для Снігурівської громади. Цей захід не лише підсумував кількамісячні зусилля, а й став важливим етапом особистого зростання. Проєкт «Майстри змін» був багатогранним досвідом, що включав теоретичне навчання, активну роботу над проєктом та знайомство з реальністю постраждалих від війни громад Миколаївської області, однією з яких є Снігурівська громада. Вдячний за цей шлях перетворень, знань та нових знайомств, які я здобув разом із неймовірними людьми та експертами, – Олександр Трегубов, завідувач кафедри підприємництва, корпоративної і просторової економіки Донецького національного університету імені Василя Стуса.

«Підсумковий захід «Трансформація чи відбудова». Це був фінальний захід за проєктом «Майстри змін», Особисто для мене - це було щось незвичне. За мої останні 2 роки активного навчання, таке навчання у мене було вперше. За 3 місяці, які ми були у цьому насиченому проєкті, ми стали як рідні - ми вчилися, ми підтримували один одного, ми допомогали один одному, ми ділилися кожен своїм досвідом, ми спільно працювали, ми пройшли не лише лекції, але отримали й практику, ми їздили у звільненні громади, ми спілкувалися з людьми, які живуть у цих громадах, ми з перших вуст почули їх проблеми. Ми розробили 16 живих проєктів, які спямовані на вирішення проблемних питань у тих громад, які ми відвідали, ми презентували та захистили розроблені нами проєкти, ми чекаємо рішень від донорів та віримо, що наші проєкти будуть погоджені та підтриманні. Хоча проєкт закінчився, але для мене закінчення даного навчання – це новий старт, натхнення розпочати нову реалізацію проєктів на Херсонщині», – Олена Філіпова, директорка БО «БФ «Моя Херсонщина».

«Захід поєднав в одному місці представників громад та експертів. У нас була можливість почути інформацію різного рівня, рівня громади і рівня держави та міжнародних відносин. Дуже класно було те що, у нас була можливість живого спілкування з експертами та налагодження нових контактів», – Ніна Куцовська, заступниця начальника відділу стратегічного планування та розвитку апарату Виконавчого комітету Вознесенської міської ради.

«Цікаво і корисно почути під час заходу тенденції за тематикою відновлення. Що в тренді, які поради, погляд на проєкти і які підходи радять українським громадам. З інтересом спостерігала за пітчингом проєктів громад і Майстрів змін. Цікаво було спостерігати за тематикою поданих проєктів», – Юлія Носкова, директорка КУ «Агенція розвитку Широківської громади».

Такі відгуки учасників та учасниць проєкту та представників громад маємо після фінального заходу «Трансформація чи відбудова», що відбувся у Львові 19-20 квітня та став результатом підсумків практичної роботи в межах проєкту «Майстри змін», який орієнтований на прикладні аспекти розвитку деокупованих громад, що почали процес відбудови.

Захід «Трансформація чи відбудова» складався з двох блоків. Під час першого дня, 19 квітня, відбувалося практичне доопрацювання «якірних» проєктів, підготовлених учасниками та учасницями проєкту «Майстри змін» та представниками і представницями 16 громад Запорізької, Миколаївської та Херсонської областей. Доопрацьовували документи разом із запрошеними менторами Зеновієм Сіриком, експертом з регіонального розвитку міжнародної Програми ULEAD, GIZ, професор Львівської політехніки та Петром Мавком, експертом зі стратегічного та операційного планування розвитку регіонів та територіальних громад.

20 квітня на заході зібралися експерти, представники і представниці громад та ОМС, громадські активісти і активістки, аби обмінятися досвідом та оговорити актуальні для сьогодення теми. Своїм досвідом щодо практики та інструментів відновлення поділилися Володимир Воробей, директор Агенції економічного розвитку PPV Knowledge Networks, Василь Кашевський, консультант громадської організації «Волинський ресурсний центр» (м. Рівне), Олександр Солонтай, директор програми практичної політики Інституту політичної освіти, Михайло Когут, перший заступник мера Маріуполя, Роман Корінець, Директор Національної асоціації сільськогосподарських консультаційних служб України Ігор Каспрук, експерт з питань транскордонної співпраці Україна-Польща,  директор ГО «Європейський діалог», Маркіян Дацишин, експерт з місцевого самоврядування та місцевого економічного розвитку,  Олег Демчук, директор Агенції сталого розвитку АСТАР.

Також відбулася презентація проєктів, розроблених для 16 громад-учасників проєкту «Майстри змін» (Калинівська, Чорнобаївська, Музиківська, Високопільська, Кочубеївська, Великоолександрівська, Борозенська (Херсонська область), Павлівська, Широківська, Новомиколаївська, Бердянська (Запорізька область), Галицинівська, Снігурівська, Прибужанівська, Баштанська, Вознесенська (Миколаївська область).

Підсумком заходу та проєкту «Майстри змін» стало вручення сертифікатів учасникам та учасницям проєкту і громадам, для яких розроблялися проєкти.

Публікацію підготовлено в межах проєкту «Майстри змін», що реалізовується за підтримки проєкту Агентства США з міжнародного розвитку USAID « UCBI: Зміцнення громадської довіри в Україні»