Головна / Анонси / Тернопіль затвердив нове Положення про громадський бюджет

Тернопіль затвердив нове Положення про громадський бюджет

19/08/2017

18 серпня 2017 року на сесії Тернопільської міської ради було затверджене нове Положення про громадський бюджет. Це основний документ, згідно якого буде відбуватися Громадський бюджет 2017 – 2018 рр.

Керуючись Бюджетним кодексом України, Податковим кодексом України, низкою Законів України, в тому числі й Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», Тернопільська міська рада вирішила внести зміни до рішення міської ради від 16.06.2016р. № 7/9/6 «Про затвердження положення «Про громадський бюджет Тернопільської міської ради» та викласти Положення в новій редакції. Контроль за виконанням рішення було покладено на постійну комісію міської ради з питань бюджету та фінансів.

Попередній цикл громадського бюджету 2016 – 2017 рр. мав кілька суттєвих проблемних моментів, зокрема проблема невизначенності остаточної бюджетної суми та можливість фінансування громадських організацій, – ціль, хоч і щира, але така, що суперечить самій ідеї громадського бюджету як інструмента розподілу мешканцями міста бюджетних коштів на проекти загального користування. Саме тому була очевидною потреба у детальній вичитці Положення та внесенні необхідних корективів, які дозволять надалі уникнути непорозумінь і провести цьогорічну едицію конкурсу більш результативно. Протягом березня – червня 2017 р. ГО «Подільська агенція регіонального розвитку» проводила засідання робочих груп та семінарські навчання для представників Тернопільської міської ради та активної громадськості міста, які й допомогли тернополянам обговорити, змінити та фіналізувати своє Положення. Активності відбувалися в рамках проекту «Зміцнення місцевої фінансової ініціативи (ЗМФІ-II) впровадження», за фінансування Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та суттєвої допомоги в реалізації від ВГО «Інститут бюджету та соціально-економічних досліджень» (ІБСЕД).

Тож, згідно нового Положення, 01 вересня у Тернополі стартує подача проектних заявок, яка триватиме до 30 вересня включно. Слідкуйте за нашими новинами!