Головна / Новини / Табір для вимушено переміщених осіб організовано у Северинівці

Табір для вимушено переміщених осіб організовано у Северинівці

06/07/2022

ГО "Подільська агенція регіонального розвитку" спільно з Блігодійним фондом "Людина для людини" організували літній наметови табір для вимушено переміщених осіб з дітьми у гостинній Севериніській громаді (Жмеринський район). 

Наразі вже у розпалі перша зміна табору, яка триватиме тиждень. Під час перебування у таборі планується наступна програма: піші прогулянки по Северинівському парку катання на каяках, футбол, велосипедні прогулянки, представники та представниці Пласту з міста Жмеринка проводитимуть майстер-класи з історії України, представники і представниці Барського педагогічного коледжу проводитимуть арт майстер-класи. Будуть лекції про права жінок і дітей, майстер-клас з рукоділля. А ще замовлено настільні ігри, батут, бадмінтон, спідмінтон, балансири.

Під час першої зміни у літньому наметовому таборі перебуває 31 людина. Із них - 9 мам та 22 дитини. Усі люди є вимушено переміщеними особами. Це люди, які постраждали через гостру військову арресію та мають невеличку можливість побути на природі та перезавантажитися.

Ініціатива організувати табір виникла у нас разом директором Благодійного Фонду "Людина для людини" Максимом Павлюком. А громадська організація "Подільська агенція регіонального розвитку", зважаючи на тривалу та плідну співпрацю з Северинівською громадою, запропонувала організувати табір у Северинівці. Голова сільської ради Василь Малярчук відгукнувся на пропозицію та посприяв в організації табору.

Особливість табору полягає у присутності мам, які особисто несуть відповідальність за безпеку своїх дітей  та водночас мають можливість відпочити та перехавантажитися.

Маємо надію, шо час проведений в таборі допоможе покращити психо-емоційний стан людей, які перебували у зоні гострого військового конфлікту.

Табір нам вдалося організувати завдяки підтримці друзів, знайомих і партнерів. 

Першу зміну табору назвали – імені Івана Липовика. Запитаєте, чому? Ми знаємо пана Івана ще з 2005 року. Він брав участь у таборах, які ми організовували тоді і відгукнувся тепер.
 
Як тільки ми розповіли пану Івану про ідею організацію табору для людей, які постраждали від військового конфлікту, він у Канаді ініціював кампанію зі збору коштів, на які закупилися намети для табору та інше необхідне обладнання. Це був величезний вклад! Пан Іван допоміг не лише словом, а й ділом. 
 
 
 
Польські друзі і партнери - ґміна Корицин та війту Мирослав Лех та ґміна Пунськ і війту Вітольд Лішковський, передали для орагінзації табору будівельні інструменти, спортивний інвентар, їжу тривалого зберігання та засоби гігієни.
 
За підтримку Kinderhilfswerk ChildFund Deutschland вдалося закупити їжу, ліки, спортивний інвентар, роздаткові матеріали та протипожежне обладнання, а також організувати трансфер для довезення учасників та учасниць табору. А організація ACTED надала спальники.
 
Ми й надалі будемо організовувати табір. Тож слідкуйте за новинами на нашій сторінці та сторінці фонду People For People.