Головна / Новини / Створення театру усної історії в с. Северинівка

Створення театру усної історії в с. Северинівка

10/10/2011

Керівник проекту Заверюха Олена зазначила, що під час проекту планується провести ремонт приміщення для Театру усної історії, будуть поновлені заняття в Школі ремесел, проведені вистави – реконструкції, а на завершення проекту буде проведено фестиваль «Криниця на межі» для жителів села та гостей.

За словами Валентини Романюк – директора Северинівського Будинку культури, заклади культури фінансуються лише в межах заробітної плати і зовсім не фінансуються в створенні нових культурних продуктів. Фактично вони тримаються лише на інтузиазмі самих працівників. Проте існуючий потенціал та можливі інноваційні підходи дають шанс зберегти існуюче та працювати над новим.

Зокрема, в сільському Будинку Культури 2 роки функціонує школа ремесел для дітей громади, завдяки програмі «Молодь в дії» та волонтерів EVS було за два роки проведено більше 200 занять з основних видів ремесел та промислів, а саме: лозоплетіння, малюнок на склі, робота з волоком, писанкарство, вишивка, робота з бісером.

Роботи учнів школи неодноразово ставали переможцями локальних конкурсів. Школа ремесел охоплювала не тільки дітей, а й дорослих, завдяки заняттям в школі в селі з’явилось два народних майстра: по лозоплетінню та художній вишивці. Роботи неодноразово виставлялись на обласних оглядах народних ремесел.

Даний проект передбачає створення музею в якому оживе історія – історія громади, історія села, історія народу. Звичаї та традиції будуть ілюструватись в виставах – реконструкціях. Відвідувачів будуть гостинно зустрічати колективи фольклорних ансамблів «Калинове намисто» та «Душі криниці». Гості зможуть скуштувати традиційні страви Северинівської кухні.

Підштовхнуло до реалізації проекту те, що переважно українські села не використовують наявні ресурси для розвитку сільського зеленого туризму як найперспективнішого напрямку розвитку населеного пункту. Цікава історія виникнення села, чимала кількість легенд, живі носії фольклору – віднині будуть цікавити не лише етнографів та істориків а й людей, що хочуть відпочиваючи дізнатись про традиції та звичаї українського народу.

Водночас гості Музею-театру усної історії своїм візитом будуть сприяти благочинності, так як залучені кошти будуть направлені на розвиток Школи ремесел для дітей з особливими потребами та молоді с. Северинівка.

Даний проект буде проходити з вересня 2011 по серпень 2012 року здійснюється за підтримки Антикризової гуманітарної програми Міжнародного фонду «Відродження».

В рамках проекту відбудуться такі заходи:
- ремонт та переоблаштування приміщення музею для театру усної історії та Школи народних ремесел;
- сформовано театральний колектив;
- відбудуться постановки вистав – реконструкцій;
- поновлена робота Школи народних ремесел.

У результаті проекту громада с. Северинівка зробить перший крок до розвитку туризму, своїм прикладом покаже як можна не маючи моря та гір заробляти на сільському зеленому туризмі.
Заверюха Олена;
olenkasnowstorm@gmail.com;
068 111 08 60

Портал “Громадський простір” (http://www.civicua.org)