Головна / Новини / Стратегію об’єднаних змін обговорили партнери проекту на Івано-Франківщині

Стратегію об’єднаних змін обговорили партнери проекту на Івано-Франківщині

13/01/2016

У рамках проекту «Стратегія об’єднаних змін (Формування стратегічного плану об’єднання громад як інструмент сталого розвитку об’єднаних громад в умовах децентралізації)» відбулась робоча поїздка представників ГО «Подільська агенція регіонального розвитку» на Івано-Франківщину.

Виконавцями проекту є ГО «Подільська агенція регіонального розвитку» у партнерстві з Представництвом Громадянської мережі ОПОРА у Івано-Франківській області.

Під час візиту на Івано-Франківщину було проведено робочі зустрічі з представниками трьох громад, які мають об’єднатися (Делятинська, Ланчинська, Надвірнянська, Надвірнянського району).

У Надвірнянській міській раді проведено зустріч з секретарем міської ради Тарасом Пекарським та керуючим справами виконавчого комітету Олегом  Антонюком. У приміщенні Надвірнянської районної державної адміністрації відбулась зустріч з заступником голови Надвірнянської районної державної адміністрації Богданом  Зеленчуком та головою Надвірнянської районної ради Іваном  Гурмаком.

У смт. Делятин відбулась зустріч головою селищної ради Петром  Якимцем та заступником голови селищної ради Михайлом  Павлюком. У смт. Ланчин відбулась зустріч з головою селищної ради Михайлом  Іванюком.

В ході зустрічей йшлося про впровадження реформи з децентралізації, яка передбачає створення фінансово незалежних громад, що  зможуть самостійно і на належному рівні утримувати дитячі садки і школи, амбулаторії, будинки культури і клуби, дороги, інфраструктуру.

Європейський і світовий досвід свідчить, що місцеві проблеми можуть ефективно вирішуватись тільки на місцевому рівні. Основний вектор розвитку на місцях – це економічний розвиток, що зможе утримувати сталість громад та забезпечувати постійне зростання. Проектом передбачено розробка двох ключових документів: плану економічної спроможності (Стратегічного плану) та інструментів управління громадою (Статут) об''''єднаних громад. Ці документи у майбутньому допоможуть випроваджувати ефективні способи взаємодії в середині громади.

Як зазначив Іван  Маруняк, регіональний координатор проекту зауважив, проект актуальний для потенційних об’єднаних  громад, оскільки, як потенційні об’єднані громади, так і кожний населений пункт цих громад отримає відповідь на запитання про те, як вони розвиватимуться у короткостроковій і довгостроковій перспективах.

«Проекти стратегічних планів, які будуть розроблені в рамках проекту, сприятимуть  ширшому розумінню необхідності  співпраці між місцевими громадами та відображатимуть конкретні  корисні наслідки для кожної громади від такої взаємодії», - сказав Іван Маруняк.

За словами виконавчого директора ГО «Подільська агенція регіонального розвитку» Олега Левченка, діяльність в рамках проекту  спрямована на створення міжсекторального партнерства (влада- бізнес- громада) для максимального  залучення громадян в процес підготовки стратегічних планів та статутів об’єднаних територіальних  громад, в яких вони проживають.

«Дана діяльність  сприятиме розумінню процесів в громаді, формуватиме довіру та відповідальність за процес реалізації розроблених документів. Для якісної розробки цих документів розпочато формування робочих груп у кожній із трьох громад з вмотивованих та впливових у власних групах учасників. «Кожен стратегічний план, він живий тільки тоді, коли там є живі люди, кому це цікаво», – підкреслив Олег Левченко.

«Місцеві жителі і громадськість побачили, що впровадження процесу - це не тільки державне завдання, а це й завдання громадськості донести до верств населення, що без адміністративної реформи Україна і далі буде залишатись пострадянською країною», – прокоментував в ході зустрічей Тарас Олендій представник Громадянської мережі ОПОРА у Івано-Франківській області.

Наразі основними завдання проектної діяльності є формування робочих груп, з зацікавлених і активних представників громад та збір, узагальнення інформації необхідної для формування стратегічного плану.  

«Ми знайшли формулу: важко переконувати що просто треба об’єднатись, треба об’єднатись навколо якого процесу», – підсумував у ході зустрічей Олег  Левченко.