Головна / Новини / Сприяння доброму врядуванню важливе навіть під час війни

Сприяння доброму врядуванню важливе навіть під час війни

01/12/2022

Понад 80 представників і представниць місцевої влади із 20 територіальних громад із прифронтових областей України відвідали спеціалізоване навчання з принципів доброго врядування, миробудування, кризового менеджменту та державного управління. Семінари, які відбувалися з 3 жовтня до 5 листопада 2022 року, були організовані Програмою розвитку ООН (ПРООН) в Україні за фінансової підтримки Уряду Швеції.

Учасники та учасниці, які представляли органи місцевого самоврядування Дніпропетровської, Донецької, Луганської, Миколаївської, Полтавської, Сумської та Чернігівської областей, також вивчали стратегічне та просторове планування як інструмент досягнення сталого розвитку й управління проєктами для вирішення соціально-економічних проблем на місцях. До того ж вони дізналися про впровадження ефективних стратегій побудови доброго врядування в період переходу від війни до миру, а також про важливість громадянського суспільства, бізнесу та ЗМІ у відновленні та розвитку.

Заступник Постійного представника ПРООН в Україні Христофорос Політіс зазначив, що принципи та практики доброго врядування є важливими на всіх етапах розвитку країни, а особливо під час війни. «Життя неймовірно складне для населення, яке живе в умовах постійного стресу, спричиненого війною, – сказав він. – Саме тому ПРООН зосереджувала зусилля на підтримці областей на сході України з початку збройного конфлікту в 2014 році – від підтримки реформи децентралізації до створення ефективного діалогу між владою й громадою».

Пан Політіс зауважив, що від початку повномасштабної війни в лютому цього року ПРООН взяла досвід та компетенції, набуті в Донецькій та Луганській областях, і застосовує їх у постраждалих областях по всій Україні. «Зокрема, ми активно підтримуємо інтенсивні навчальні програми, щоби продемонструвати вже набутий досвід і презентувати ефективні механізми співпраці та залучення громадян, які громади зможуть використати у відбудові та відновленні після війни», – зазначив він.

Школу доброго врядування організовано за підтримки ПРООН у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Уряду Швеції.

Для довідки

Програму ООН із відновлення та розбудови миру (UN RPP) реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують одинадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Канади, Данії, Німеччини, Японії, Нідерландів, Польщі, Швеції і Швейцарії.

Інформація з вебсайту Програми ООН в Україні

Фото Дмитра Данкевича