Головна / Новини / СКАЖИ «НІ» ВИКОПНОМУ ПАЛИВУ ТА ВІЙНІ!

СКАЖИ «НІ» ВИКОПНОМУ ПАЛИВУ ТА ВІЙНІ!

30/06/2022

Громадська організація «Подільська агенція регонального розвитку» підтримує заклик до Європейського парламенту накласти вето на ганебне та небезпечне рішення надати доступ до «зеленого» фінансування для нових інфраструктурних газових проектів та ядерної енергетики.

Наступного тижня Європейський Парламент розглядатиме пропозицію Єврокомісії щодо визначення «екологічно сталих» інвестицій в енергетику, які зможуть залучати пільгове фінансування відповідно до Таксономії ЄС. Зокрема, Єврокомісія хоче класифікувати газ як «екологічне» паливо. Якщо їм це вдасться, це означитиме більше інвестицій в одне з основних джерел фінансування путінської загарбницької війни в Україні.

Аналіз Greenpeace показує що росія завдяки такому рішенню зможе заробляти додаткові 4 мільярди євро на рік від розширення газових потужностей в ЄС, що становитиме 32 мільярди євро до 2030 року, тоді як включення ядерної енергетики до таксономії дозволить Росатому, російській державній атомній енергетичній компанії, яка має міцні комерційні зв’язки з європейською ядерною промисловістю, отримати частку потенційних інвестицій у нові ядерні потужності ЄС у розмірі приблизно 500 мільярдів євро.

Включення газу до інвестиційної таксономії ЄС також зашкодить шансам обмежити глобальне потепління на рівні 1,5 градуси: нові інвестиції у викопне паливо означатимуть, що Європа та світ не досягнуть колективної мети Паризької угоди щодо 1,5 градуси, зануривши світ у кліматичний хаос. Окрім того, що цей крок збільшить залежність Європи від газу, зокрема російського, він буде катастрофічним для довкілля. 

Саме тому, Stand With Ukraine Campaign, яку підтримує понад 800 організацій з України та всього світу, створює петицію зі зверненням до Європейського парламенту з вимогою накласти вето на пропозицію Європейської Комісії.

Ціль - зібрати 50 000 голосів українців за тиждень. 

ПІДПИСАТИ ПЕТИЦІЮ