Головна / Новини / Що ж таке соціальне підприємництво та які його переваги?

Що ж таке соціальне підприємництво та які його переваги?

30/07/2023
У рамках проєкту «Мережа мужніх»: центр розвитку соціального підприємництва для ветеранів», який наша організація впроваджує за підтримки Український ветеранський фонд, ми надаватимемо підтримку та стартовий супровід підприємств, створених ветеранами, а також популяризуватимемо соціальне підприємництво.
 
Що ж таке соціальне підприємництво, про яке ми вже неодноразово чули?
 
Соціальне підприємництво – це підприємництво, підприємство, підприємницька діяльність, покликані вирішити соціальні проблеми та задовольнити потреби суспільства. Можна сказати, що соціальне підприємництво – це унікальна можливість поєднання соціальної місії з бажанням заробити гроші, надати певні послуги та продати товари. Соціальне підприємництво – підприємницька діяльність, спрямована на позитивні інноваційні зміни у суспільстві: пом’якшення або вирішення соціальних проблем за рахунок доходів, отриманих від власної діяльності. Головна відмінність від звичайного бізнесу полягає в тому, що для соціального підприємництва отримання та розподіл прибутку не є самоціллю чи основною метою. Існує думка, що всі підприємства в майбутньому стануть соціальними, тому що такі підприємства можуть створювати соціальну цінність та бути прибутковими одночасно.
 
Які переваги соціального підприємництва?
 
Можна зайняти нову нішу на ринку з низькою або відсутньою конкуренцією.
 
Можна використовувати ресурси, які не задіяв традиційний бізнес, – працівники, недооцінені матеріальні і нематеріальні ресурси.
 
Можна обрати найоптимальніший варіант юридичного оформлення соціального підприємства як з точки зору бізнес-моделі, так і з урахуванням особливостей оподаткування.
 
Можна обрати безкоштовні навчальні курси та матеріали, можливість отримати безкоштовне консультування від провідних експертів міжнародних компаній.
 
Можна вирішити значиму соціальну проблему для себе, близьких, громади, країни.
 
Реалізуватися у соціально важливій справі, зможеш відчути себе цінним для інших.
 
Можна сформувати спільноту змінотворців та однодумців у своєму місті.
 
Нагадуємо, що проєкт «Мережа мужніх»: центр розвитку соціального підприємництва для ветеранів» спрямований на надання менторської підтримки ветеранам при започаткуванні та розвитку підприємництва. Тож в його межах планується організувати бізнес-навчання та менторінг для ветеранів, а також онлайн та офлайн консультації на постійній основі стосовно старту і розвитку ветеранського підприємництва.
 
Одна із ідей проєкту – підтримка та стартовий супровід підприємств, створених ветеранами, що базуватиметься на практичному досвіді діючого соціального підприємства «Системні рішення».