Головна / Анонси / Сергій Жадан у Вінниці прочитає вірші з нової книжки «Життя Марії»

Сергій Жадан у Вінниці прочитає вірші з нової книжки «Життя Марії»

28/04/2015

28 квітня 2015 року у м. Вінниця Сергій Жадан прочитає вірші з нової книжки «Життя Марії»

О 18:00 годині відбудеться презентація-дискусія (Галереї «ІнтерШик» (вул. Архітектора Артинова, 12-а), вхід 50 грн.

Частина коштів буде передана на потреби АТО. 

Зареєструватись для участі в заході можна за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/1SKnNR-jAsdaoCxvF1Jm9w0mXiR205Gcc1MJ1IK6fn3k/viewform?c=0&w=1 або за телефонами +38097 705 23 66, +38063 288 59 82.

Також квитки можна придбати заздалегідь за телефонами +38097 705 23 66, +38063 288 59 82 Галина Сегеда.

«Життя Марії» – нова книжка віршів та перекладів Сергія Жадана. Вона містить 80 текстів: 60 віршів самого автора і 20 перекладів поезій Чеслава Мілоша. Вірші написані та перекладені переважно протягом останнього року. За словами Сергія Жадана, ця книжка про любов і ненависть. «Вона особлива тим, що писалась як щоденник за доволі короткий термін. Відрізняється особливо контрастним поєднанням внутрішнього та зовнішнього, світлого та темного».

Як зазначає редактор книжки Олександр Бойченко, «найлегше заняття в часи війни – ненавидіти чужих. Найважче – досягати порозуміння. Навіть зі своїми. Але треба намагатися, інакше війна ніколи не закінчиться. А щоб порозумітися, необхідно розмовляти. З ким завгодно, як завгодно і про що завгодно. Головне – не втрачаючи людяності, тобто любові й уваги. У поетичній збірці «Життя Марії» Сергій Жадан розмовляє – про найдорожчі листи і спалені мости, втрачені місця і зруйновані міста. Розмовляє римованими віршами й верлібрами, власними і перекладеними словами. Розмовляє зі своїми й чужими, зі святими й не дуже, з убитими військовими і живими біженцями, з Рільке, Мілошем і, звісно, з нами. Щоб врятувати – якщо не нас, то хоча би наших дітей».

Президент MERIDIAN CZERNOWITZ Святослав Померанцев додає, що це вже не перший книжковий проект із згаданим автором. «Я щасливий, що тут вміщено мої та, впевнений, усіх поціновувачів творчості Сергія, улюблені та вже відомі вірші – «Салман тримав на вокзалі кіоски...», «Свобода (2 бердичівські євреї), «Пливи, рибо, пливи...», «Візьми лише найважливіше. Візьми листи...».

Книжка буде проілюстрована знімками, зробленими Сергієм Жаданом та харківським дизайнером Іллею Павловим.

Довідково. З 30 березня по 15 травня Міжнародна літературна корпорація MERIDIAN CZERNOWITZ організовує презентації нової книжки поета, письменника і перекладача Сергія Жадана «Життя Марії», які відбудуться у 33 містах України.

На думку автора, подібні заходи важливі якнайперше тому, що змінилась країна, змінилось повітря. «У ньому надто багато швів та розривів. Їх потрібно чимось заповнювати. Можна спробувати заповнити їх віршами».

Протягом березня-травня Сергій Жадан разом із президентом MERIDIAN CZERNOWITZ Святославом Померанцевим побувають у всіх обласних центрах України – від Ужгорода до Харкова, від Києва до Одеси. У кожному з міст відбудуться три заходи – виступ перед студентами місцевих університетів, прес-конференція для регіональних ЗМІ, а також дискусія-презентація книжки. Окрім того, заплановано відвідати прифронтові міста.

Події відбуваються у рамках проекту «Війна та культура: діалог ворогів», який реалізується за підтримки Міжнародний фонд «Відродження».

Партнери проекту: Міжнародний фонд «Відродження», Польський інститут у Києві, Paul Celan Literaturzentrum у м.Чернівці, Польський Інститут Книжки

Інформаційні партнери: «Українська правда», HromadskeTV, Громадське радіо, журнал «Країна», «Газета по-українськи», Gazeta.ua

Партнери у м. Вінниця: Громадська організація «Подільська агенція регіонального розвитку»