Головна / Новини / «Рестарт» потрібен кожному. Ми потребуємо вашої допомоги в добрій справі

«Рестарт» потрібен кожному. Ми потребуємо вашої допомоги в добрій справі

24/03/2023

Вже понад рік ми знаходимося у стані постійного стресу. Потреба відпочити важлива для всіх – для воїнів, для тих, хто дбає про економіку України, хто допомагає вимушено переміщеним людям… Проте найбільше потребують відпочинку ті, хто зазнав безпосереднього тиску агресії – це люди, які змушені були тікати від біди і виїхати з окупованих територій, втративши свої домівки, та родини людей, які втратили своїх близьких під час війни.

Рестарт в нашій організації – це спосіб допомогти та «відігріти» дорослих та дітей через живе спілкування, реабілітацію та активний відпочинок.

Досвід минулого року показує, що зробити це можливо. Влітку 2022 року ГО «Подільська агенція регіонального розвитку» спільно з благодійним фондом «Людина для людини» організувала літній наметовий табір для вимушено переміщених людей під назвою «Рестарт», у якому відпочили понад 350 матерів та дітей, які перебували у зоні гострого бойового конфлікту. У підсумку нашої роботи ми отримали не лише хороші результати роботи, а й позитивні відгуки від людей.

Протягом літа у таборі «Рестарт» на території Северинівської громади відбулося 5 табірних змін, а у Вінниці нам вдалося організувати табір вихідного дня.

Завдяки допомозі Фонду Kinderhilfswerk ChildFund Deutschland, Івана Липовика, який ініціював збір коштів у Едмонтоні (Канада) і Конгресу Українців Канади (Альберта), та багатьох інших друзів та партнерів у таборі було облаштовано комфортні умови проживання:

  • - встановили 12 нових зручних наметів, облаштували вбиральні та душові з гарячою водою, побутову зону з пральною машиною і можливістю просушити речі;
  • - попіклувались про цікаве і корисне проведення вільного часу для дітей і дорослих: створено дитячий майданчик, майданчики для волейболу, футболу, бадмінтону, настільного тенісу;
  • - завезли обладнання та розробили маршрути для прогулянок на велосипедах та каяках;
  • - створили декілька зон відпочинку, коворкінг, міні-кінотеатр, окрему зону для харчування.

Ділимося з вами відгуками людей, які відпочивали в таборі «Рестарт»

Марія (Херсонська область)

Я пам'ятаю перші дні, тижні, місяці війни, коли було дуже складно знайти собі місце, спокій, відпочинок від постійних повітряних тривог, хвилювань за родину, за дітей, за себе. Але коли я знайшла кемп для своїх дітей та себе, все змінилося. Це була як надзвичайна перезагрузка мого життя. Я дуже вдячна організації кемпу за те, що вони змогли забезпечити такий рівень відпочинку, який виходив за межі моїх уявлень.

Діти мали неймовірно час у кемпі. Вони перебували у колі одноліток і були щасливими у спілкуванні з ними. Вони навіть пройшли через нові досвіди, які вони ніколи раніше не мали шансу випробувати. Такі, як проживання в палатках, катання на байдарках, та навіть прогулянки на далекі відстані. Як батьки, ми були спокійні, бачачи їхню радість та відкритість до нового досвіду.

Організатори кемпу дійсно вражають своїми зусиллями. Дитячі аніматори були дуже талановитими та забезпечували дітей різними захоплюючими заняттями. Для дорослих, програма була також дуже насиченою. Вона включала йогу, медитації, групову терапію, велосипеди, байдарки, екскурсії та інше. Кожен день був наповнений новими пригодами та враженнями.

Я була дуже вражена різноманітністю програми та рівнем організації. Це було дійсно вражаюче та незабутнє досвід.

Оксана (Донецька область)

Постійний стрес і відчуття втоми охопили мене і не відпускали від початку 24ого лютого. Важко було зосередитись на роботі, не було бажання робити нічого, навіть улюблені заняття не принесли задоволення. Але досвід кемпінгу, дійсно допоміг мені пережити цей період.

Я з дітьми потрапила в кемп рестарт - семиденний табір, який заповнений різноманітними заходами та дозвіллям. Ми провели 168 годин насичених емоцій, незабутніх вражень та єдності з природою. Цей час був для нас найкращим перезавантаженням. Я відчула, як стрес зникає з мого життя. Я стала більш зосередженою, менше втомлювалась і була більш продуктивною в роботі.

Мої діти у кемпі Рестарт насолоджувалась враженнями від моря активностей, які організували в кемпі. Ми знайшли нових друзів, з якими могли спілкуватись і ділитись своїми думками, отримувати нові корисні знання та навички. Вразила дуже насичена программа для діточок – майстер-класи, квести, уроки з малювання, скульптури, ігри, перегляд і обговорення фільмів, дитячим аніматорам низький уклін (залучити одночасно велику кількість дітей дуже складно, але вам це вдалось)!!! Телефон вони брали в руки тільки щоб сфотографувати, а не грати чи дивитись тік-ток.

Цьогоріч ми плануємо організувати 8 табірних змін, під час яких зможуть відпочити 1000 вимушено переміщених людей. Ми хочемо дати шанс відпочити нашим співвітчизникам, особливо дітям, аби вони змогли відчути те, що буде після перемоги і мали орієнтири розвиватися і бути успішними

Проте нам потрібно покращити умови відпочинку та збільшити кількість місць для проживання. Тому ми шукаємо партнерів, які готові долучитися до організації табору рахом з нами.

Плануємо створити багатофункціональну коворкінгову зону для забезпечення максимально комфортного перебування дітей і дорослих. Коворкінг надасть можливість проводити дискусії, майстер-класи, переглядати і обговорювати фільми, а інтегрована сцена дозволить  реалізувати нашим маленьким гостям свій акторський потенціал.

Цього сезону на березі мальовничої річки Рів, що на Поділлі, ми плануємо різноманітну навчальну і розважальну програми табору. Зокрема, вже розроблено курси з акторської майстерності, блогінгу, фотографування, журналістики, операторського мистецтва, тож планується реалізації ідеї «Радіо Кемпу».

Важливим для дітей є поєднання інтелектуальної роботи і рухливих ігор на свіжому повітрі, тому хочемо, аби на території табору  був тьюбінг, надувний батут, велосипеди для велотурів та каяки.

Нам потрібна ваша допомога. Ми запрошуємо до співпраці громадські організації, донорів та всіх охочих допомогти людям, які потребують нашої допомоги!

Контактна інформація: info@pard.org.ua +380637770250 Олег

info@p4p.fund +380981200676 Остап

https://p4p.fund/