Головна / Новини / «Рестарт» або як повернутися до життя: табір для 500 матерів і дітей, що поїхали від війни  

«Рестарт» або як повернутися до життя: табір для 500 матерів і дітей, що поїхали від війни  

04/07/2023

В умовах війни особливо потребують психологічного відновлення жінки і діти, які змушені були поїхати від війни, особливо з окупованих територій, залишивши свої домівки, розлучились із близькими чи втратили їх назавжди… Саме для таких категорій внутрішньо переміщених осіб другий рік поспіль у селі Северинівка Жмеринського району на Вінниччині працює літній наметовий табір «Рестарт». Його організували ГО «Подільська агенція регіонального розвитку» та Благодійниий фонд «Людина для людини» за підтримки Фонду «Kinderhilfswerk ChildFund Deutschland» в межах проєкту, що фінансується Федеральним Міністерством закордонних справ Республіки Німеччина.

Минулого року в нашому реабілітаційному таборі відпочили та перезавантажились майже 400 матерів та дітей, які перед цим перебували у зоні бойових дій. У підсумку ми отримали не лише хороші результати, а й позитивні враження від юних та дорослих гостей.

Цьогоріч перша табірна зміна розпочалась 1 липня – «Рестарт» гостинно відчинив свої двері для 60 мам і дітей із Мелітополя та Мелітопольського району. Перебування в таборі включає в себе відпочинок та активності на лоні природи, смачне вітамінізоване харчування, різноманітні заняття та реабілітаційні заходи. Цьогоріч табір «Рестарт» має на меті провести 8 табірних змін (по 7 днів кожна) для матерів із дітьми, які виїхали з Півдня та Сходу України. До табору будуть запрошені матері та діти з Запорізької, Полтавської, Харківської, Херсонської, Донецької областей. Плануємо, що загалом цього літа в таборі «Рестарт» зможуть відпочити та відновити свої сили 700 дітей та матерів. У реабілітаційному таборі на відпочиваючих чекає: відпочинок та проживання у наметовому містечку; триразове харчування; групова та індивідуальна допомогу психолога.

Це буде тиждень активностей (сплави на каяках, велопрогулянки, екскурсії, скелелазіння, майстер-класи, яскраві шоу для дорослих та дітей).

Цей реабілітаційний табір, такий потрібний у нинішні складні часи, нам вдалося організувати завдяки підтримці друзів, знайомих, донорів і партнерів. Це, зокрема, Ivan Lypovyk, вінницький підприємець Андрій Гижко разом із «Rotary Club Vinnytsia», організація «People in Need, «Green Cool»,  ТОВ «Компанія ОЛДІ», ТОВ «Парк Аудіо II».

Нам багато вдалося зробити для започаткування табору завдяки нашим польським друзям і партнерам – ґміні Punsko valsčius / Gmina Puńsk та війту Вітольду Лішковському.

Дякуємо Мелітопольській міській раді за те, що допомогла залучити учасників, яким справді дуже потрібен рестарт до нового шкільного року і сили наближати перемогу. 

Разом ми сильніші і впевненіші! Разом ми продовжуємо працювати і робити все задля того, аби в Україні настав мир.

Запрошуємо партнерів до «Рестарту» і допомоги тим, кому потрібна підтримка!