17 березня 2015 р. з 11:00 до 13:00 у конференц-залі Вінницької торгово-промислової палати (вул. Соборна, 67) відбудеться круглий стіл на тему «Виборча реформа по-справжньому», що проводиться групою неурядових організацій у складі Громадянської мережі ОПОРА, Українського незалежного центру політичних досліджень та Інтерньюз-Україна за підтримки Міжнародної фундації виборчих систем.
Під час заходу експерти презентують концепцію нової редакції Закону «Про вибори народних депутатів України»і місцеві вибори, а також разом із депутатами місцевих рад, представниками політичних партій і громадських організацій обговорять актуальні законодавчі новації для підготовки і проведення виборів відповідно до міжнародних демократичних стандартів.
Як відомо, коаліційна угода більшості у Верховній Раді передбачає, що вже в І кварталі 2015 року буде запроваджено пропорційну виборчої системи з відкритими списками для обрання українського парламенту, а також суттєву зміну законодавства про місцеві вибори до кінця липня (зокрема, запроваджено пропорційну виборчу систему з відкритими списками при проведенні місцевих виборів міських і обласних рад та вибори міських голів великих міст у два тури за принципом абсолютної більшості).
Водночас за перші 100 днів роботи нового Парламенту не було зроблено суттєвих кроків щодо виборчої реформи. Саме тому експерти презентують підготовлені громадськими організаціями концепції нової редакції Закону “Про вибори народних депутатів України” і Закону “Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів”, базуючись на міжнародних демократичних стандартах і практиках.
У заході візьмуть участь:
Реєстрація учасників/акредитація ЗМІ: за тел. +380977052366 або листом на email:halyna.seheda@gmail.com
Детальніше: Наталія Величко, тел. +380636286785.
Довідково:
Громадянська мережа ОПОРА — це неурядова, позапартійна і фінансово незалежна всеукраїнська мережа громадських активістів. Ми об''''єдналися з метою активізації громадської участі в політичному процесі, шляхом вироблення і впровадження моделей впливу громадян на діяльність органів державної влади та місцевого самоврядування в Україні.
Моніторинг парламенту |Website |Facebook | Twitter (#виборчареформа; #рада8; #опора)