Головна / Новини / Про творчість Марека Гласко розповів у Вінниці Олексій Чупа

Про творчість Марека Гласко розповів у Вінниці Олексій Чупа

17/06/2016

У Вінниці відбулася чергова зустріч у рамках Польсько-української дискусійної платформи. Гостем платформи став письменник Олексій Чупа, який під час перебування на програмі «Gaude Polonia» у Варшаві активно займався творчістю та перекладами на українську мову польського письменника Марека Гласко.

Олексій Чупа український поет та письменник. Засновник Донецького слему. Народився в Макіївці. Навчався філології в Донецькому університеті та на спеціальності хіміка-технолога в Макіївському металургійному технікумі. Працював машиністом на Макіївському металургійному заводі. Через війну на Добасі переїхав до Львова в 2014 році. Стипендіат програми "Gaude Polonia" (Польща, 2015). Книги Олексія Чупи «Бомжі Донбасу» та «10 слів про Вітчизну» ввійшли до довгого списку премії Книга року BBC 2014 року Фіналіст літературної премії імені Джозефа Конрада 2015-го року.

За словами Олексія Чупи, постать Марека Гласка стала справжнім вибухом у польській літературі другої половини ХХст.

«У його текстах звучали ті мотиви, озвучувати які часто не наважувалися ані його ровесники, ані старші колеги по перу. Бунтівний, різкий, із важким характером, але із пронизливим та чесним стилем письма, він став справжнім художником повоєнної дійсності. То чи не час відкрити для себе його тексти?», - зазначив письменник.

Олексій Чупа розповів, що в одному з творів Гласко була фраза «в цій країні можна бути або алкоголіком, або героєм», яка вразила українського письменника та змушувала задумуватися над тим, що відбувається в Україні.

Як розповів гість платформи, Марека Гласко влучно і безжально описував польське суспільство, саме тому його твори емоційно важкі.

Олексій Чупа розповів про твори Марека Гласко «Перший крок в хмарах», «Зашморг» та «Восьмий день тижня».

Наприкінці зустрічі письменник прочитав оповідання Марека Гласко «Найсвятіші слова нашого життя».