Головна / Новини / Про результати дослідження з е-демократії говорили у Києві

Про результати дослідження з е-демократії говорили у Києві

21/03/2016

21 березня у Києві в приміщенні Державного агенства з питань е-урядування відбулась презентація та обговорення результатів експертного опитування «Практика використання інструментів електронної демократії громадськими організаціями в Україні».

Захід відбувся за підтримки Фонду Чарльза Стюарта Мотта.

Онлайн-опитування тривало з 19 січня по 17 лютого і було спрямоване на визначення рівня обізнаності громадських діячів у сфері е-демократії, їхніх навиків користування існуючими інструментами е-демократії та потреби у створенні нових.

До відбору громадських організацій, які потрапили у вибірку, були залучені експерти в кожному з обласних центрів України (регіональні координатори Громадянської мережі ОПОРА), також були використані списки громадських організацій, що входять до громадських рад при відповідних обласних державних адміністраціях.

У ході опитування експерти перевіряли ступінь готовності міст до подальшого упровадження системи електронного управління, щоб сприяти забезпеченню прозорості місцевої політики та боротьби з корупцією, залучити більше громадськості до процесів управління.

Опитування було ініційовано коаліцією неурядових організацій, серед яких Подільська агенція регіонального розвитку, асоціація органів місцевого самоврядування «Міста електронного врядування України» та громадянська мережа «ОПОРА», за підтримки Державного агентства з питань електронного уряду і Національної академії держуправління при президентові України. Крім того, цю ініціативу підтримало посольство Великої Британії.

Завантажити дослідження можна за посиланням.

В опитуванні взяли участь 402 громадські організації з 24 областей України.