Головна / Новини / Про енергоефективне село Северинівка розповіли представники ПАРР у Києві

Про енергоефективне село Северинівка розповіли представники ПАРР у Києві

19/02/2016

18 лютого у Києві відбувася семінар-тренінг «Біоенергетичне селище – шлях до сталого і самодостатнього
енергозабезпечення».

У заході взяли участь: представник Громадянська мережа ОПОРА, виконавчий директор ГО «Подільська агенція регіонального розвитку» Олег Левченко, голова Держенергоефективності Сергій Савчук, народний депутат України Олександр Домбровський, керівник Біоенергетичної асоціації України Георгій Гелетуха та інші експерти.

Під час заходу Олег Левченко розповів про енергоефективне село Северинівка, що у Жмеринському районі на Вінниччині.

В ході доповіді «Презентація існуючого аналогу біоенергетичному селищу в Україні» Олег Левченко докладно розповів присутнім про унікальне село Северинівку - готовий успішний кейс селища, яке вже зараз активно просувається до енергетичної незалежності.

«Северинівка - це виклик Газпрому. Село знаходиться прямо між двома газопроводами, але поступово відмовляється від газу», - зокрема зазначив Олег Левченко.

«Ми не настільки багаті, щоб інвестувати в інші держави. Ми здатні самі забезпечити себе енергією», - підсумував виконавчий ГО «ПАРР».

Захід відбувся в рамках проекту BIO-PROM Біоенергетична асоціація України спільно з Агентством з питань відновлюваних ресурсів Німеччини (FNR) та Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України. Мета заходу - представлення Концепції Біоенергетичних селищ Німеччини, аналіз їх адаптації до рамкових умов України та розробка конкретних сценаріїв Біоенергетичних селищ для України.