Головна / Новини / Подільська агенція регіонального розвитку стала співорганізатором вінницького хакатону

Подільська агенція регіонального розвитку стала співорганізатором вінницького хакатону

21/10/2013

19 та 20 жовтня Вінниця вперше приймала змагання програмістів з усієї України у форматі так званого хакатону («хакерського марафону»). Проте, відмінність вінницького хакатону в тому, що одним із ключових організаторів виступила місцева мерія, надавши не лише організаційну підтримку, але й визначивши тематичну спрямованість змагання. А співорганізатором його стала Громадська організація «Подільська агенція регіонального розвитку».

Командні змагання між програмістами тривали протягом двох днів. За добу учасникам необхідно було розробити веб-сервіс та мобільний додаток, які дозволять жителям міст отримувати актуальну інформацію безпосередньо на свої смартфони. Загалом було зареєстровано 10 команд з різною кількістю учасників (від 2 до 4 осіб).

Переможцями стали команда «BlackTech» (за розробку рішення «Зелена хвиля», яке дозволяє оптимізувати швидкість руху міського транспорту на окремих ділянках, аби не утворювались затори і аби не було необхідності зупиняти транспорт на світлофорах) та команда «VinGuys» (за розробку туристичного порталу Вінниці).

«Це був перший вінницький муніципальний хакатон, пов’язаний з розробкою електронних рішень для Вінницької міської ради. Головна ідея полягала в тому, щоб можна було показати можливості молодих команд ІТ-розробників, включені в життя самої громади, можливості зробити життя зручнішим та комфортнішим, - розповідає виконавчий директор ГО «Подільська агенція регіонального розвитку» Олег Левченко. – Ідея хакатону дає можливість зробити дві речі: перше – сформувати певну відповідальність за управління громадою, друге – використати ініціативу і технологічні знання для того, щоб показати свої вміння і навички та безпосередньо реалізувати їх на прикладі однієї громади. Потенціал такої співпраці дуже великий, тому що можна говорити про майбутнє запровадження створених сервісів та ресурсів, які б покращили і зробили ефективним управління громадами як у Вінниці, так і в інших містах. Оскільки Вінниця є одним із лідерів електронного врядування, то дуже просто додавати, добудовувати, удосконалювати, інвестувати нові продукти в існуючі ідеї. Досвід першого вінницького хакатону був настільки цікавим для учасників, що багато рішень можна розробляти і втілювати вже сьогодні».Один із організаторів вінницького хакатону Олександр Краковецький (успішний розробник сайтів та мобільних додатків) каже, що подібна ідея з’явилась у нього під час візиту до Казахстану, де він побачив, як розробки незалежних програмістів використовуються в житті звичайних міст та місцевих громад. Захід у Вінниці став вдалим пілотним проектом такого роду.