7 жовтня в конференц-залі Іллінецької районної державної адміністрації відбулося засідання круглого столу, на якому було презентовано один із Громадських інформаційних центрів, створених у Вінницькій області.
Під час заходу було окреслено основні напрямки роботи Центру, серед яких – надання безкоштовних інформаційних послуг мешканцям міста, в першу чергу що стосується отримання адміністративних послуг, допомоги у пошуку та обробці необхідної інформації, консультацій з приводу отримання електронних послуг тощо.
За словами Свящук Людмили, заступника начальника управління економіки Іллінецької РДА, керівника Іллінецького ГІЦ, в майбутньому подібні Центри буде створено на базі бібліотек району, в першу чергу, тих, які стали учасниками Програми «Бібліоміст», оснащені комп’ютерною технікою та мають підключення до мережі Інтернет. «Сьогодні створюється ряд електронних інструментів, покликаних спростити процес отримання публічних та інших послуг, в найближчому майбутньому з’явиться можливість отримати ряд адміністративних послуг не виходячи з дому, разом з тим, далеко не кожен мешканець району має змогу під’єднатися до мережі, не кожен володіє необхідними знаннями, створення мережі Громадських інформаційних центрів спрямоване на вирішення саме цих проблем – з однієї сторони, Центри надаватимуть безкоштовний доступ до мережі Інтернет, з іншої – сприятимуть зростанню обізнаності та формуванню навичок населення у використанні різноманітних електронних ресурсів», - зазначила Людмила Свящук.
Учасниками заходу стали 15 осіб, представники Іллінецької районної бібліотеки, районної державної адміністрації та Центру надання адміністративних послуг.
Громадський інформаційний центр при Іллінецькій РДА створено в рамках проекту ГО «Європейський діалог» «Громадські інформаційні центри у Вінницькiй, Закарпатськiй, Львівськiй та Рівненськiй областях – II етап», в партнерстві з ГО «Подільська агенція регіонального розвитку». Основними цілями проекту є: розповсюдження інформації про наявні послуги електронного урядування (е-урядування) національного, регіонального та місцевого рівнів серед різних груп населення в сільській місцевості; підготовка місцевих консультантів, здатних навчити мешканців користуватися послугами е-урядування; розвиток мережі 20 інформаційних центрів громад на базі локальних НУО, сільських бібліотек за активної участі громад та органів місцевого самоврядування на рівні малих містечок та сіл 4-х областей України. В рамках проекту подібні ГІЦ у Вінницькій області створені ще в чотирьох містах: Бар, Жмеринка, Вінниця та Крижопіль.
Проект співфінансується в рамках програми польского співробітництва для розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща у 2014 р. у рамках програми «Підтримка демократії» Фундації Міжнародної Солідарності.