Головна / Анонси / Презентація книги «Красиві двадцятилітні»

Презентація книги «Красиві двадцятилітні»

11/04/2017

Генеральне консульство Республіки Польща у Вінниці

Громадська організація «Подільська агенція регіонального розвитку»

Польсько-українська дискусійна платформа за участі Олександра Бойченка

Презентація книги «Красиві двадцятилітні» Марека Гласка – вперше українською

11 квітня 2017 року о 18:00

в приміщенні Галереї ХХІ  

(вул. Архітектора Артинова, 12-а; 4-й поверх)

 

 Під час зустрічі йтиметься про автобіографічний роман Марека Гласка «Красиві двадцятилітні», переклад якого з польської здійснив Олександр Бойченко.   

 «Красиві двадцятилітні» – автопортрет культового польського письменника 50-60-х років Марека Гласка на тлі комуністичної Польщі й не набагато розумнішої Франції, упокореної Німеччини і войовничого Ізраїлю, а також ідеологічного тиску і богемних розваг, міліцейського шантажу і нічних ресторанів, психіатричних клінік, в’язниць і борделів.

Олександр Бойченко (15 грудня 1970) – український літературознавець, літературний критик, есеїст, публіцист, перекладач, літературний редактор.

Автор різножанрових збірок текстів «Щось на кшталт шатокуа» («Книжка року 2003» у номінації «Есеїстика»), «Шатокуа плюс» (2004), «Аби книжка» (2011), «Мої серед чужих» (2012, 2017), «Більше / менше» (премія імені Юрія Шевельова за модерну есеїстику, 2015), «50 відсотків рації» (2016).

Триразовий стипендіат Gaude Polonia. Перекладає українською з польської та російської.

Польсько-українська дискусійна платформа – це спільний проект Генерального консульства Республіки Польщі у Вінниці та Громадської організації «Подільська агенція регіонального розвитку», метою якого є обмін думками в  культурній, політичній та економічній сфері для формування спільного бачення розбудови майбутнього України. Ініціаторами та основними доповідачами є випускники польських стипендіальних програм.