Головна / Анонси / Презентація книги коміксів за твором Сергія Жадана «Ворошиловград»

Презентація книги коміксів за твором Сергія Жадана «Ворошиловград»

24/11/2016

Генеральне консульство Республіки Польща у Вінниці

Громадська організація «Подільська агенція регіонального розвитку»

Проект Департаменту культури Вінницької міської ради «Культурно-мистецька резиденція»

 Польсько-українська дискусійна платформа у рамках проекту «Культурно-мистецька резиденція» за участі Артура Вабіка

 Презентація книги коміксів за твором Сергія Жадана «Ворошиловград»

24 листопада 2016 року о 18:00

в приміщенні Галереї «ІнтерШик»  

(вул. Архітектора Артинова, 12-а; 4-й поверх)

 

Нещодавно з ініціативи чотирьох організації з Польщі та України: Літературне угрупування СТАН (Луганськ), товариство To.pole (Краків), товариство Rita Baum (Вроцлав) та ГО «Форум видавців» (Львів) створено комікс за книжкою Сергія Жадана «Ворошиловград» польськими митцями. Художниками проекту стали Мартін Сурма (ілюстрації) та Артур Вабік (сценарій та консультації). Альбом-комікс вийшов в Україні й Польщі, українською й польською мовами, накладом 1000 примірників в кожній країні.

 Артур Вабік – польський митець, куратор, редактор, дослідник поп-культури і видавець коміксів та фантастики. З 1990-х він був тісно пов’язаний з вуличним мистецтвом і створював фрески та різноманітні інсталяції в публічному просторі. Вивчав історію мистецтва в Ягелонському Університеті в Кракові.  Ініціатор та куратор трьох едицій міждисциплінарного творчого проекту «Комікси на Стінах». Був головним редактором «Atropos», редагував та видав антологію польських веб-коміксів, названих Comic on the Net, керував сучасною картинною галереєю «Atropos».

Польсько-українська дискусійна платформа – це спільний проект Генерального консульства Республіки Польщі у Вінниці та Громадської організації «Подільська агенція регіонального розвитку», метою якого є обмін думками в  культурній, політичній та економічній сфері для формування спільного бачення розбудови майбутнього України. Ініціаторами та основними доповідачами є випускники польських стипендіальних програм.