Головна / Новини / Представники Подільської агенції регіонального розвитку та Вінницької міськради взяли участь в одеському «марафоні хакерів»

Представники Подільської агенції регіонального розвитку та Вінницької міськради взяли участь в одеському «марафоні хакерів»

19/10/2013

Захід під назвою «Лабораторія муніципальних інновацій «Smart City» відбувався 16-18 жовтня в Одесі і був проведений у формі хакатону (змагання між програмістами у форматі марафону).

Організований він був Програмою розвитку ПРООН в партнерстві з Асоціацією органів місцевого самоврядування «Міста електронного врядування України» та низки донорських організацій і компаній. Мета цього змагання в рамках Лабораторії муніципальних інновацій - залучення команд фахівців-програмістів до спільної роботи заради вирішення муніципальних проблем та проблем активізації громадян.

У програмі одеського хакатону були певні новації. Зазвичай подібні змагання відбувалися в середовищі розробників програмного забезпечення, а на цей була інтегрована зустріч, на якій збігалися інтереси громадських організацій і міських рад щодо вирішення спільних важливих проблем і для забезпечення подальшого втілення тих рішень, які напрацьовувалися командами протягом трьох діб. Кращі проекти муніципальних інновацій були підтримані преміями, щоб ці проекти якнайшвидше перетворились на діючі моделі і запрацювали в різних містах України.

За словами організаторів, у змаганні програмістів взяли участь команди з семи міст України, кожна з команд складалася з п’яти осіб. Формат мозкового штурму з розробки прототипів локальних електронних рішень дав цікаві результати. З простих ідей виросли рішення, які можна вже зараз копіювати як інструменти управління громадою, залучати до цих інструментів людей. Розробки учасників хакатону дозволять будь-якій міській владі стати ефективнішою, прозорішою і чутливішою до потреб населення.

«Вінницька команда була представлена трьома працівниками вінницької міської ради і двома представниками Громадської організації «Подільська агенція регіонального розвитку». У нашої команди було розроблене рішення, яке називається I-vin (інформація Вінниці), у ньому було представлено модель інформування громадян через збір та агрегацію даних і створення персональної сторінки. Це забезпечує можливість інформувати безпосередньо кожного. У відповідь на гасло Президента «Почую кожного» вінницька команда запропонувала рішення інформувати кожного. Команди-учасники дійсно знайшли відповіді на питання, як життя в місті зробити кращим», - розповідає виконавчий директор Подільської агенції регіонального розвитку Олег Левченко.Вінницька команда отримала на змаганні головний приз від корпорації Microsoft - розроблений командою прототип буде використаний під час створення мобільного рішення для планшетів і телефонів.

«Це дуже важливий приз, бо ми отримали можливість певним чином реалізуватися. Наше інноваційне рішення було відзначено суддями, високий рівень роботи в команді визнали всі експерти заходу. До того ж, реальна робота в команді показала досить високий рівень взаєморозуміння і готовність співпраці громадської організації і влади. Вінницька команда зацікавлена в просуванні такого формату роботи і в своєму місті, свідченням цього є організований нещодавно перший вінницький муніципальний хакатон», - зазначив Олег Левченко.