Головна / Новини / Студенти Барського педколеджу взяли участь у міжнародному тренінгу «Партнерство заради молоді»

Студенти Барського педколеджу взяли участь у міжнародному тренінгу «Партнерство заради молоді»

08/07/2014

Більше 40 молодих людей, що мають досвід перебування під альтернативною опікою, з 5 європейських країн взяли участь у тренінгу "Партнерство в інтересах молоді" (PArtnership for YouTH), який відбувався з 3 по 7 липня 2014 року в рамках програми Європейського Союзу «Молодь у дії» та був організований у Києві благодійною організацією Партнерство «Кожній дитині».

Громадська організація «Подільська агенція регіонального розвитку» стала партнером заходу. Учасниками заходу від Вінниччини стали студенти Барського гуманітарно-педагогічного коледжу імені Михайла Грушевського.

Учасники з Грузії, Молдови, Нідерландів, Швейцарії та України зустрілися в мальовничій Пущі Водиці для участі в тренінгу. Своїм завданням тренінг ставив розвиток активної громадянської позиції молоді, що має досвід перебування під опікою, налагодження партнерських стосунків між молоддю з різних європейських країн, створення можливостей для їх соціальної інтеграції, взаємодії та спілкування.

Під час заходу молоді люди, позбавлені батьківського піклування, які виховуються в системі державної чи альтернативної опіки, а також молодіжні волонтери, що працюють з цією категорією молоді, покращували лідерські навички, навички самопрезентації, роботи в групі та команді.

За словами Джин Кеннеді, координатора європейської мережі для молоді, яка має досвід перебування під альтернативною опікою, Power4Youth та фасилітатора заходу "Партнерство в інтересах молоді":

Молоді люди, які були, або продовжують перебувати під опікою, мають шанс стати втіленням тих змін, які вони хочуть бачити у світі. Вони - дієві захисники не тільки себе, а і своїх ровесників. Спільно вони можуть досягти неймовірної кількості зрушень! Ми хочемо, щоб у довгостроковій перспективі тренінг поклав початок створенню стійкої мережі молодіжних лідерів, здатних виступати, відстоювати  і захищати свої права, права своїх однолітків та всіх дітей, які знаходяться під опікою, в своїх країнах. 

Програма тренінгу базувалася на використанні неформальних освітніх методів («рівний-рівному», презентації, інтерактивне та експериментальне навчання, фасилітовані групові дискусії тощо) з урахуванням особистісно-орієнтованого підходу. Учасники детальніше дізналися про програму Європейського союзу «Молодь у дії», яка стала одним із партнерів тренінгу, молодіжну політику ЄС, познайомляться з Керівними принципами ООН щодо альтернативного догляду дітей, Європейськими стандартами якості поза домашньою опікою - ‘Quality 4 Children’. Крім того, кожна молодіжна команда готувала план дій, як застосовувати отримані навички для підтримки дітей та молоді, позбавлених батьківського піклування, в себе на батьківщині.

Детальніше про організаторів:

 Програма Європейського Союзу “Молодь в дії”ґрунтується на неформальній освіті і надає можливості для міжнародної співпраці молоді з країн Європи. Її мета - сприяння активному громадянству, суспільній активізації молоді, розвитку солідарності і толерантності між молодими людьми, особливо для зміцнення соціального зв’язку в Європейському Союзі; посилення взаєморозуміння між молодими людьми з різних країн; сприяння розвитку якісних систем підтримки молодіжної діяльності і життєздатності громадських організацій у молодіжній сфері; поширення європейської співпраці у молодіжній сфері. 

 

Міжнародна організація з питань прийомної опіки (International Foster Care Organisation (IFCO)) - міжнародна благодійна організація, заснована у 1981 році.  Її місія – розвиток та популяризація сімейних форм виховання для дітей, які опинилися без батьківського піклування, відповідно до Конвенціі ООН про права дитини, інших міжнародних стандартів ООН.  IFCO -  це міжнародна мережа, об''''єднання організацій,  професіоналів,  професійних прийомних батьків, дітей та молоді, які перебувають під опікою, а також практиків та соціальних працівників.  Організація має консультативний статус при ООН.

Швейцарське бюро Міжнародної соціальної служби (Swiss Foundation of the International Social Service) - відділення міжнародної мережевої організації, що діє у більш як 140 країнах світу. Міжнародна соціальна служба надає допомогу дітям та сім''''ям та сприяє у вирішенні соціальних і юридичних проблем, з якими вони зіткнулися у міжнаціональному масштабі (в межах однієї або декількох країн, у яких проживають діти та їх батьки). 

Партнерство «Кожній дитині» – міжнародна благодійна організація, що працює у сфері забезпечення прав дитини та розвитку соціальних послуг для сімей та дітей в Україні з 1998 року. Усі проекти та ініціативи організації спрямовані на зменшення кількості дітей, які потрапляють до державних закладів опіки, та збільшення кількості дітей, які повертаються у сімейне середовище, або підготовленими розпочинають самостійне життя.