Головна / Новини / Представники ПАРР та Северинівки в Польщі домовилися про співпрацю з гміною Корицін

Представники ПАРР та Северинівки в Польщі домовилися про співпрацю з гміною Корицін

10/07/2014

28-30 червня делегація представників села Северинівка, (Жмеринського району, Вінницької області) та Громадської організації «Подільська агенція регіонального розвитку» побувала з офіційним візитом у гміні Корицін Сокульського повіту Підляського воєводства Республіки Польща.

Вінниччину під час цього візиту представляли, зокрема, сільський голова Северинівки, директор сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу «Северин» та голова наглядової ради ГО «Моя Северинівка» та представник ПАРР.

Під час візиту українська делегація відвідала управу гміни Корицін, де відбулася зустріч з війтом та працівниками управи. Представники самоврядування Северинівки й Кориціна мали нагоду обговорити самоврядний досвід Польщі та України. Також сторони домовилися про подальшу партнерську співпрацю.

Одним із пунктів програми візиту стала екскурсія гміною, під час якої роль екскурсовода взяв на себе особисто війт Мирослав Лех. Мирослав Лех - вуйт Гміни Корицін від 2002 (обраний у загальних та прямих виборах), член Спілки сільських гмін Республікі Польща (Związek Gmin Wiejskich RP) та голова Правління Спілки сільських гмін Підляського воєводства (przewodniczący Zarządu Związku Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego). Неодноразовий лауреат різноманітних премії для кращих чиновників рівня самоврядування у Польщі.

Гміна Корицін - сільська гміна, яка на всю Польщу відома своїми сирами, що входять до списку традиційних продуктів польського Міністерства Сільського господарства та розвитку села та як   Столиця польської полуниці.

Також представники ПАРР та Северинівки взяли участь у загальнопольських Днях Полуниці, які вже 19-й раз відбувались у Кориціні (це cвято – презентація традиційних продуктів, творчі виступи, змагання в поїданні полуниці на швидкість, ігри та конкурси для дітей тощо). Представник української делегації взяв участь у Полуничній битві «Корицін проти всіх», і його присутність на «полі бою» робила змагання міжнародними.

Делегація мала нагоду побувати і на футбольному матчі між представниками самоврядування гмін Корицін та Тересполь, також на прем''''єрі вистави «Одруження» М. Гоголя у виконанні місцевих жителів похилого віку в рамках програми «Старші в дії».

Нагадаємо, що Громадська організація «Подільська агенція регіонального розвитку» реалізовувала проект «Розвиток та промоція традиційних продуктів Вінницької області» в партнерстві з Подільською сількогосподарською дорадчою службою (ПСДС) та польською фундацією допомоги сільського господарства FAPA за підтримки Міністерства закордонних справ Республіки Польща у 2010 році. Саме під час реалізації цього проекту відбулось перше знайомство з традиційними продуктами гміни Корицін. (http://pard.org.ua/parimo_nash_stravi_u_vrop.html). Також війт гміни Корицін Мирослав Лех приїжджав на запрошення до Северинівки  (http://pard.org.ua/do_severinvki_na_kupala_zavtali_gost_z_polshh-_gurt_pol-karp_ta_majster_vognyanix_vidovishh.html).