Головна / Новини / Представники й представниці організацій громадянського суспільства дізналися про те, як впливають на роботу культура й структура організації

Представники й представниці організацій громадянського суспільства дізналися про те, як впливають на роботу культура й структура організації

16/12/2022
Про життєвий цикл організації та виклики, які супроводжують на кожному етапі, дізналися учасники й учасниці третьої навчальної сесії у межах циклу «Розвиток ОГС в умовах змін» на тему «Культура та структура в організації: цінності / правила – що важливіше?».
 
Захід відбувся в рамках проєкту «Розвиток спроможностей місцевих громадських організацій у воєнний час за допомогою пакету тренінгів з підготовки та відновлення», що реалізовується ГО «Подільська агенція регіонального розвитку» за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» HOVERLA / проєкт USAID в Україні.
 
За словами тренерки сесій, координаторки напрямку посилення організаційної спроможності ОГС, організаційного та екзистенційного коуча Олени Матвійчук, на різних етапах розвитку організації громадянського суспільства мають різну культуру та правила.
 
Зокрема, тренерка розповіла про схему за А. Адізесом, яка демонструє різні етапи розвитку організацій і команд, та акцентувала, на що слід звернути увагу на кожному з етапів, чого слід остерігатися, що врахувати.
 
Учасники й учасниці з ОГС Львівської, Полтавської, Волинської, Одеської, Житомирської, Рівненської та Закарпатської областей, які долучилися до навчання, поділилися власним баченням, на якому етапі зараз перебувають їхні організації та ініціативні групи.
 
«Від Зародження до Юності культура мінімальна, – розповіла Олена Матвійчук, – тут більше про особистість лідерів і лідерок. На етапі Юності починають формуватися спільні цінності й культура, виникає бажання мати процедури діяльності, адже організація росте й комунікації стає набагато більше. На цьому етапі виникають спільні пріоритети, виникає питання, що ми хочемо робити разом у майбутньому».
 
За словами тренерки, на етапі Юності, коли будуть запроваджуватися зміни, у командах почнуть відбуватися певні процеси, на етапі Розквіту до етапу Стабільності важливо запровадити культуру й структуру, які дозволять сформувати та підтримувати спільне «Ми». А на етапі Стабільності надзвичайно важливо, як будуть впроваджуватися зміни загалом.
 
«На етапі Стабільності легко скотитися в Аристократизм. Вже є спільний простір, спільні традиції, періодично переглядаються стратегії. Але важливо, щоб була людина, яка буде стежити за процесами організаційного розвитку. На цьому етапі важливо проговорювати, якою на сьогодні має бути структура, щоб зберегти культуру. Важливо шукати баланс культури й структури», – зауважила Олена Матвійчук.
 
За її словами, найкращі зв’язки – в організації, де люди свідомі, де мають здатність проговорювати свої потреби, вміють вирішувати конфлікти й працювати спільно на майбутнє.
 
Захід організований Громадською організацією «Подільська агенція регіонального розвитку» в рамках грантового проєкту «Розвиток спроможностей місцевих громадських організацій у воєнний час за допомогою пакету тренінгів з підготовки та відновлення», та став можливим завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст заходу не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.