30 листопада відбулася перша навчальна сесія для представників і представниць організацій громадянського суспільства з Львівської, Полтавської, Волинської, Одеської, Житомирської, Рівненської та Закарпатської областей в межах циклу «Розвиток ОГС в умовах змін».
Навчальна сесія була присвячена темі «Стабілізація в умовах невизначеності: що ми маємо та що нас тримає?». Учасники й учасниці дізналися про поняття опору у роботі та про модель чотирьох екзистенційних мотивацій.
Тренерка Олена Матвійчук, координаторка напрямку посилення організаційної спроможності ОГС, організаційний та екзистенційний коуч: «Модель чотирьох екзистенційних фундаментальних мотивацій є достатньо прикладною, коли ми хочемо допомогти людям чи організація щось зрозуміти та краще щось зробити».
Зокрема, Олена Матвійчук розповіла, що для того, аби люди та організації були спроможними – вони повинні мати всі чотири екзистенційні фундаментальні мотивації: могти бути, любити жити, бути собою, мати сенс.
Перше навчальне заняття було присвячене розгляду першої екзистенційної фундаментальної мотивації – «могти бути», а саме – яку роль відіграють простір, безпека та опори в існуванні організацій громадянського суспільства. «Адже для того, аби побачити майбутнє, треба зрозуміти, де ми зараз», – додала тренерка.
Серед ключових моментів на цьому етапі, на які Олена Матвійчук звернула увагу:
- організації мають мати свій простір – місце, де команда може збиратися (офлайн та/або онлайн);
- для формування безпеки важливе розуміння, наскільки безпечно бути в організації, та й самій організації – бути / діяти;
- культура та структура команди – те, на що можна спертися.
У мінігрупах учасники й учасниці воркшопу проаналізували власні знання, вміння й навички, що можуть бути опорами для роботи своїх організацій та ініціативних груп.
Захід організований Громадською організацією «Подільська агенція регіонального розвитку» в рамках грантового проєкту «Розвиток спроможностей місцевих громадських організацій у воєнний час за допомогою пакету тренінгів з підготовки та відновлення», та став можливим завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст заходу не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.