Головна / Анонси / Польсько-українська дискусійна платформа за участі Олександра Ірванця

Польсько-українська дискусійна платформа за участі Олександра Ірванця

04/02/2016

Генеральне консульство Республіки Польща у Вінниці

Громадська організація «Подільська агенція регіонального розвитку»

Зустріч у рамках Польсько-української дискусійної платформи за участі

 Олександра Ірванця

Сучасна польська драматургія в Україні - переклади та сценічні втілення

4 лютого 2015 року о 18 годині
в приміщенні Галереї «ІнтерШик»

(вул. Архітектора Артинова, 12-а; 4-й поверх)

 

Під час зустрічі йтиметься про те, що польська драматургія сьогодні добре знана у світі - п''''єси польських авторів широко ставляться на сценах Європи, Америки та інших континентів. Існує та міцнішає співпраця між українськими і польськими театральними колективами. Сучасні польські драматурги звертаються у своїй творчості до болючих тем повсякдення, а також осмислюють складні й неоднозначні події європейської і власне польської історії. Це є безперечним свідченням постійного ментального прогресу польського суспільства, його дорослішання. Українському глядачеві й читачеві мають безперечно бути цікавими пошуки митців сусіднього народу, їхні досягнення в освоєнні історичного досвіду, який багато в чому є спільним чи близьким для обох народів. 

Олександр Ірванець – поет, прозаїк, драматург, перекладач. Автор збірок поезій «Вогнище на дощі», «“Тінь великого класика” та інші вірші», «Вірші останнього десятиліття», роману «Рівне/Ровно (Стіна)». Його поезії та драматургія були перекладені англійською, німецькою, французькою, польською, шведською, російською, білоруською та хорватською мовами. П’єси Ірванця ставилися на сценах Німеччини, Люксембурга, Казахстану. У Польщі була створена радіоп''''єса «Recording», а у Кракові вийшла окрема книга його драматургії.

 

 Польсько-українська дискусійна платформа – це спільний проект Генерального консульства Республіки Польщі у Вінниці та Громадської організації «Подільська агенція регіонального розвитку», метою якого є обмін думками в  культурній, політичній та економічній сфері для формування спільного бачення розбудови майбутнього України. Ініціаторами та основними доповідачами є випускники польських стипендіальних програм.