Головна / Новини / Польсько-канадський досвід для української місцевої демократії

Польсько-канадський досвід для української місцевої демократії

26/11/2016

У Полтаві відбулась дводенна конференція “Місцева демократія у польсько-українській співпраці”. У рамках заходу область відвідали експерти з розвитку місцевого самоврядування та децентралізації з Польщі та Канади. У програмі заходу: обговорення польсько-українського співробітництва у 2016 році; реформи місцевого самоврядування в Україні – виклики для міжнародного співробітництва.

За словами президента Фонду міжнародної солідарності Кшиштофа Становського, ініціативи до змін повинні йти не “згори”, а від місцевих громад. І хоча реформа децентралізації проходить болісно, над нею треба постійно працювати. Саме тому Україна та Польща підтримують зв’язок, реалізуючи нові спільні проекти.

– Це проекти громадянського бюджету, проекти функціонування місцевих медій, проекти, які допомагають громадам брати відповідальність на себе. За два роки ми бачимо, як змінюється Україна. У нас є проекти розпочаті в окупованих містах. За рахунок децентралізації, у місцевих бюджетах зявилося більше ресурсу, а отже і можливостей для покращення ситуації у своєму регіоні, – говорить пан Кшиштоф Становський.

Участь у конференції взяли представники Подільської агенції регіонального розвитку - Олег Левченко, виконавчий директор та Галина Сегеда , менеджер з комунікації.

Громадською організацією «Подільська агенція регіонального розвитку» спільно з Об''''єднанням сільських гмін Підляського воєводства Республіки Польща реалізується проект «Український шлях самоврядування», що співфінансується Польсько-канадською програмою розвитку демократії (в рамках програми співпраці МЗС Польщі на підтримку розвитку) та урядом Канади.

Проект «Український шлях самоврядування» втілюється на теренах п’яти сільських громад Жмеринського району Вінницької області – Северинівської, Чернятинської, Носковецької, Олександрівської та Сербинівської та має на меті дати можливість українським територіальним громадам вивчити, адаптувати до наших реалій та плідно використати польський досвід децентралізації.