Головна / Новини / Польський досвід роботи переробного інкубатора переймали представники і представниці релокованих підприємств та самозайняті особи

Польський досвід роботи переробного інкубатора переймали представники і представниці релокованих підприємств та самозайняті особи

04/09/2023

4 вересня відбулася ще одна B2B зустріч у межах ініціативи «Мости економічного розвитку», що впроваджує Громадська організація «Подільська агенція регіонального розвитку».

Зустріч на тему: «Переробна промисловість: можливості для формування доданої вартості» була за участі голови Центру промоції і підтримки підприємництва у сільській місцевості Переробний інкубатор в Двікозах Йоанни Бодух-Пав та її заступниці Юстини Пиць.

Учасниками та учасницями заходу стали представники і представниці релокованих підприємств, а також самозайняті особи

Під час заходу спікерки розповіли, що переробний інкубатор – це місце, де фермер, агротуристична ферма чи інший власник рослинної сировини може почати її переробку, використовуючи інфраструктуру інкубатора, машини та обладнання. Крім того, в інкубаторі можна отримати різного роду консультації, що пропонує організація, яка керує інкубатором. А, власне, основною ідеєю створення переробного інкубатора є підтримка малих виробників продукції.

За словами спікерок, для виробника продуктів харчування використання інфраструктури інкубатора може стати першим етапом на шляху до створення власного переробного підприємства.

«Замість того щоб починати з дорогих інвестицій, пов’язаних із будівництвом нового заводу, виробник необроблених харчових продуктів може перевірити свої навички переробки та можливість маркетингу (пакування, маркування, розповсюдження та продажу) власного оригінального продукту та відповідності санітарним нормам», - зазначила Йоанна Бодух-Пав.

Під час зустрічі учасники та учасниці мали нагоду поставити спікеркам низку запитань, зокрема, й про співпрацю з українськими підприємцями.

Йоанна Бодух-Пав розповіла, що інкубатор наразі не має філій в інших країнах. Проте наразі відбувається співпраця з Молдовою. Тож цілком можливо, що вибудується співпраця й з Україною, адже є низка програм, в рамках яких можна створювати інкубатори та налагоджувати міжнародну співпрацю.

Нагадаємо, що в межах ініціативи «Мости економічного розвитку» й надалі відбуватиметься цикл B2B зустрічей для підприємців, які через повномасштабне вторгнення РФ на територію України релокували свій бізнес до Вінницької, Рівненської, Тернопільської, Хмельницької та Черкаської областей.

Метою таких зустрічей є обмін досвідом та налагодження зв’язків для подальшої співпраці українських переміщених підприємств з європейськими підприємцями та бізнес-асоціаціями.

Пепреглянути записи В2В зустрічей можна на нашому YouTube каналі: https://www.youtube.com/@mostybiznes

Ініціатива «Мости економічного розвитку» стала можливою завдяки підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), згідно з умовами гранту, наданого ГО «Подільська агенція регіонального розвитку» в рамках Проєкту USAID «Економічна підтримка України». Зміст цієї публікації є відповідальністю ГО «Подільська агенція регіонального розвитку» та необов’язково відображає погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів Америки.