Головна / Новини / Польські експерти на Вінниччині ділилися досвідом об’єднання громад

Польські експерти на Вінниччині ділилися досвідом об’єднання громад

20/05/2015

Відбувся черговий візит польських експертів на Вінниччину в рамках проекту «Український шлях самоврядування». 

Цей проект реалізується Об''''єднанням сільських гмін Підляського воєводства та Подільською агенцією регіонального розвитку в межах територіальних громад Жмеринського району Вінницької області в рамках Польсько-Канадської програми розвитку демократії, яка, в свою чергу, є програмою Фонду міжнародної солідарності й фінансується урядами Польщі і Канади.

Польські партнери ознайомилися з характеристиками громад Жмеринського району, які беруть участь в проекті, також поспілкувалися з представниками цих громад. Експерти, зокрема, розповіли про польський досвід об’єднання міст і сіл у гміни та про отримані можливості й успіхи після такого об’єднання на прикладі гмін, з яких вони походять. Йшлося про розвиток культури, освіти, про досвід створення комунального підприємства та економічних зон із нижчими ставками оподаткуванням, що сприяє розвитку підприємництва та підвищенню економічної спроможності громад. Також експерти відвідали село Северинівку Жмеринського району та спеціалізований санаторій «Северинівка».

«Наш приїзд відбувається в історичний для України момент, який свого часу, 25 років тому, ми переживали і в Польщі. І ми прагнемо допомогти Україні своїми знаннями та досвідом, для нас це відповідальне завдання», - зазначила Агнєшка Данілюк, польська експертка, доктор юридичних наук, партер консультативної канцелярії e–Infolex.

Наступним кроком стане візит представників української громади-учасника проекту до Польщі, аби проаналізувати діяльність польських громад та дізнатися про можливості розвитку у практиків – представників різних галузей.