Головна / Новини / Подільська агенція регіонального розвитку розпочала серію проєктів щодо підготовки фахівців з відновлення

Подільська агенція регіонального розвитку розпочала серію проєктів щодо підготовки фахівців з відновлення

11/01/2024

Громадська організація «Подільська агенція регіонального розвитку» розпочала серію проєктів, в межах яких відбувається підготовка фахівців з відновлення. Одним із таких проєктів є «Майстри змін», що реалізовується за підтримки проєкту Агентства США з міжнародного розвитку USAID «Зміцнення громадської довіри (UCBI)».

Проєкт впроваджуватиметься на території Запорізької, Миколаївської і Херсонської областей, які перебувають під постійним та інтенсивним впливом війни від початку повномасштабного вторгнення росії.

Значна частина населення була змушена переселитися в безпечніші регіони країни, що спричинило значний дефіцит людських ресурсів та впливає на хід процесів відновлення в громадах.

Водночас передові громади та регіони отримують значну увагу з боку українських експертів і міжнародних донорських організацій та мають потенціал для залучення ресурсів. Однак через брак персоналу чи ідей проєктів, вони не можуть повністю використати ці можливості.

Саме тому виникла ідея реалізації проєкту «Майстри змін», метою якого є спрямована на зміцнення зв’язків між місцевою владою та ініціативними громадянами.

«При обмеженості ресурсів та в складних умовах ціна відновлення є досить високою. Ключовим завданням активувати внутрішній соціальний капітал громади, дати можливість громадам об’єднатися для вирішення питань відновлення. Згуртованість, соціальний капітал, залученість, відповідальна залученість – якраз ті каталізатори, які можуть допомогти нам швидко відбудувати нову країну. Не пофарбувати паркани і замінити вікна, а трансформувати і зробити країну відповідальних громадян, які збудують нову Україну. Україну, яка буде стійкою, безпечною, надійною і місцем, куди повернуться не лише українці, а й приїдуть жити інші народи, та житимуть на цій території, яка нині відчуває наслідки війни», – зазначає Олег Левченко, ініціатор проєкту «Майстри змін», директор з розвитку ГО «Подільська агенція регіонального розвитку».

У межах проєкту заплановано впровадити навчальну програму для 20 активістів та активісток, провести п’ять вебінарів «Діалогів про відновлення» для представників органів влади прифронтових та звільнених громад, експертів, волонтерів, місцевих лідерів, активних громадян та представників донорів, а також розробити Проєкти розвитку для 16 громад Запорізької, Миколаївської та Херсонської областей.

Нагадуємо, що в межах проєкту ГО «Подільська агенція регіонального розвитку» запрошує активістів та активісток, які мають досвід залучення громадян, розробки урбаністичних або економічних проєктів розвитку громад та навички якісного управління проєктами,  пройти курс навчання та стати «Майстрами змін». Для участі у програмі потрібно заповнити анкету до 20 січня 2024 року включно:  https://forms.gle/dVqVPN4XJT71W6WY8

 Довідка:

 Громадська організація «Подільська агенція регіонального розвитку» – організація, яка здійснює свою діяльність у різних регіонах України. Організація працює з 2007 року та має понад 16 років досвіду роботи з громадами, а портфоліо складають десятки розроблених стратегій та інвестиційних планів, реалізованих проектів, в тому числі за підтримки Європейського союзу, проведених досліджень, організованих експертних заходів, підготовлених аналітичних матеріалів.

Публікацію підготовлено в межах проєкту «Майстри змін», що реалізовується за підтримки проєкту Агентства США з міжнародного розвитку USAID «Зміцнення громадської довіри (UCBI)»