Головна / Новини / Під час «Діалогу про відновлення» говорили про планування відновлення та основні виклики

Під час «Діалогу про відновлення» говорили про планування відновлення та основні виклики

29/03/2024

Триває серія онлайн заходів під назвою «Діалоги про відновлення», що відбуваються у межах проєкту «Майстри змін».

27 березня відбулася зустріч на тему: «Планування відновлення та основні виклики», під час якої йшлося йшлося про те, які ключові виклики постають перед нашою державою і що потрібно зробити для того, аби відновлення було «безболісним» та мало шанс бути системним і країна змінювалася на краще.

Спікером під час заходу виступив Василь Кашевський, консультант громадської організації «Волинський ресурсний центр» (м. Рівне), експерт, який має значний досвід підготовки та управління проєктами місцевого та регіонального розвитку, підготовки стратегічних планів та є автором онлайн курсу на платформі ПРОМЕТЕУС «Підготовка та впровадження проектів розвитку громад».

Як розповів Василь Кашевський, громади мають створювати стратегічні документи та готувати їх на якісному рівні.

«Основними елементами якісного планувального документу: аналіз стану та потреб громади на основі даних з різних джерел; логіка визначення завдань відновлення на основі результатів аналізу, пріоритетність проєктів за кожним з етапів (невідкладне реагування, відновлення, розвиток); показники моніторингу результатів (не обсяг освоєних коштів чи кількість будівель, а зростання чисельності населення та відновлених робочих місць», - зазначив експерт.

За словами Василя Кашевського, для залучення ресурсів громади мають робити певні кроки та комунікувати не лише в своїй громаді, а й сусідніми громадами, та використовувати всі можливості і ресурси.

«Обговорюйте з сусідніми громадами спільні потреби та ідеї проектів та укладайте договори про співробітництва громад, надавайте пропозиції проектів до плану заходів з реалізації регіональної стратегії розвитку, активно використовуйте платформу DREAM, а ще знайдіть у громаді англомовну людину, яка б допомагала у пошуку зовнішнього фінансування», - радить Василь Кашевський.

Послухати повну розмову можна за лінком: https://youtu.be/kFtXoR0ChQw

Відео-запис на тему: «Ресурси відновлення. Які головні: внутрішні чи зовнішні?» можна за лінком https://youtu.be/QOTBiKjVWU4

Відео-запис на тему: «Корупція. Чи можливо зупинити відновлення?» можете переглянути за лінком: https://youtu.be/wFC1G0-AHDI

Переглянути відео-запис заходу на тему: «Україна. Відновлення. Новий порядок і місце нас у ньому» можете переглянути за лінком: https://youtu.be/ZYMso_7RVqk

 

Публікацію підготовлено в межах проєкту «Майстри змін», що реалізовується за підтримки проєкту Агентства США з міжнародного розвитку USAID « UCBI: Зміцнення громадської довіри в Україні»