Головна / Анонси / Перегляд документальної стрічки «Легіон. Хроніки Української Галицької Армії 1918 – 1919»

Перегляд документальної стрічки «Легіон. Хроніки Української Галицької Армії 1918 – 1919»

19/04/2016

Генеральне консульство Республіки Польща у Вінниці
Громадська організація «Подільська агенція регіонального розвитку» запрошують на зустріч у рамках Польсько-української дискусійної платформи 

Перегляд документальної стрічки «Легіон. Хроніки Української Галицької Армії 1918 – 1919»

19 квітня 2016 року о 18:30 
в приміщенні Галереї «ІнтерШик» 
(вул. Архітектора Артинова, 12-а; 5-й поверх)

У 1918 році – вороги, веж за два роки, у 1920-му – союзники у боротьбі з більшовицькою навалою. Так коротко можна охарактеризувати відносини України та Польщі в той чи не найважливіший час для обох республік, коли стверджувався їх право існування у якості суверенних незалежних держав та визнання міжнародною спільнотою. 
Як розвивались події на теренах сьогоднішньої Західної України від листопада 1918-го по липень 1919 року можемо дізнатись під час перегляду документальної стрічки «Легіон. Хроніки Української Галицької Армії 1918 – 1919».
Про фільм: Документально-ігрова стрічка від режисера Тараса Химича торкається історії України та Польщі першої чверті ХХ століття. Автором сценарію виступив молодий український історик Олександр Пагіря. Сюжетна лінія створена на основі спогадів очевидців. Процес створення фільму тривав 15 місяців. Над ним працювала команда студії "Invert pictures". Це перший в Україні документальний фільм з використанням найсучасніших технологій у форматі 4K. Ініціатором створення фільму є громадська організація Українська Галицька Асамблея, у рамках проекту documentary.org.ua
Модератори зустрічі: 
• історик, керівник ГО «Вінницьке історичне товариство» Олександр Федоришен;
• редактор газети «Слово Польське», голова ГО «Кресов''''яци» Юрій Войціцький.


Польсько-українська дискусійна платформа – це спільний проект Генерального консульства Республіки Польщі у Вінниці та Громадської організації «Подільська агенція регіонального розвитку», метою якого є обмін думками в культурній, політичній та економічній сфері для формування спільного бачення розбудови майбутнього України. Ініціаторами та основними доповідачами є випускники польських стипендіальних програм.