Головна / Новини / Підвищення компетенції в рамках проекту «Стратегія об’єднаних змін»

Підвищення компетенції в рамках проекту «Стратегія об’єднаних змін»

28/01/2016

В рамках проекту «Стратегія об’єднаних змін (Формування стратегічного плану об’єднання громад як інструмент сталого розвитку об’єднаних громад в умовах децентралізації)»  відбувалась робоча поїздка представників ГО «Подільська агенція регіонального розвитку» на Івано-франківщину.

В рамках робочої поїздки була проведена прес-конференція для поширення досвіду позитивних змін в умовах децентралізації для жителів громад учасників та громад Івано-Франківської області, а також проведення вступного семінару для активістів  трьох громад (Делятинська, Ланчинська, Надвірнянська, Надвірнянського р-ну Івано-франківської обл.) щодо практики розробки стратегічних документів та участь у перших засіданнях робочих груп.

Також у рамках візиту було проведено вступні семінари для активу громад з розробки стратегічних документів. Першою громадою, для якої відбувся семінар, була громада смт. Делятин. Актив селеща Делятин та представники врядування майбутньої об’єднаної громади впродовж 3 годин працювали спільно з експертом Олегом Левченко над темою практики розробки Стратегічного плану та Статуту об''''єднаної громади. Озвучувалось багато питань, що стосуються соціальної сфери, інфраструктури та стратегії туристичного розвитку. В рамках проекту передбачено першочергове зосередження уваги на розвитку економічної складової та створенні робочих місць. Продуктивна дискусія допомогла визначити пріоритети.

Наступна зустріч відбулась у смт. Ланчин. Семінар зібрав актив селища та представників майбутньої об’єднаної громади. Мета семінару залишилась незмінною - підвищення експертної спроможності активу майбутніх об’єднаних громад та громадськості. Тут також ключовими для обговорення залишались соціальні питання. Багато уваги приділялось освіті та медицині.

Заключна зустріч відбулась у місті Надвірна. Традиційно в топі були питання про соціальну сферу також присутні обговорювали подальшу роботу в рамках проектної діяльності і розробки стратегічних документів.

Всі три семінари, маючи в собі невелику дискусійну частину створили можливість поговорити про питання, що турбують членів громади, зокрема мова про законодавство.

«Головна наша ідея - закон про співробітництво. Саме завдяки ньому зараз можна формувати стратегії та планувати співпрацю. Процес об''''єднання громад є досить мобільним, і думати про нього треба вже сьогодні. Другим етапом стане проект статуту ОТГ, в який самі громади зможуть закласти свої побажання», - зазначив Олег Левченко.

Підтримка проекту «Стратегія об’єднаних змін (Формування стратегічного плану об’єднання громад як інструмент сталого розвитку об’єднаних громад в умовах децентралізації)» громадської організації «Подільська агенція регіонального розвитку» (м. Вінниця) в партнерстві з Коломийською міською організацією Всеукраїнської громадської організації «Громадянська мережа «ОПОРА» здійснюється в рамках програми ЄС «Підтримка реформи місцевого самоврядування в Україні», що реалізується Інститутом громадянського суспільства в партнерстві з Фондом Східна Європа і фінансується Європейським Союзом.