Дводенний тренінг для представників органів місцевого самоврядування, громадських організацій та ЗМІ влаштували у Вінниці фахівці Фундації менеджерських ініціатив міста Люблін (Республіка Польща). Захід відбувся в рамках проекту «Польський досвід системних змін. Практичні імплікації для України», який фінансується Фундацією Міжнародної Солідарності та є частиною Програми польської співпраці для розвитку Міністерства Закордонних Справ Польщі.
Співорганізатором заходу виступила Громадська організація «Подільська агенція регіонального розвитку».
Як розповів директор управління неінфраструктурних проектів мерії міста Люблін Кшиштоф Лонтка, польським досвідом системних змін він та його колеги в рамках цього проекту діляться з представниками влади і громад восьми міст України - Дніпропетровська, Льовав, Луцьак, Миколаєва, Полтави, Рівного, Сум та, Вінниці). Основну увагу в ході занять звертають на створення оптимальної моделі управління муніципалітетом та на досвід підготовки і реалізації грантових проектів.
У перший день тренінгу, 9 вересня, у заняттях взяли участь представники органів місцевого самоврядування: керівників структурних підрозділів та депутати місцевих рад Вінниччини, зокрема, Вінницької міськради.
Фахівці з Любліна розповіли про досвід реформування місцевого самоврядування в Польщі, в чому полягали труднощі та які переваги має польська система місцевого самоуправління, яким чином здійснюється бюджетне управління, відбувається прийняття рішень на місцевому рівні тощо.
У формі дискусії обговорювали проблемні питання у функціонуванні виконавчих органів міської ради (аналіз сфер, яким недостатньо приділяється увага і які вимагають перетворень, дублювання роботи різними структурами, якісне обслуговування мешканців, обіг інформації, компетенція працівників тощо). Серед тем дебатів були також адаптація самоврядного досвіду ЄС до українських реалій та визначення необхідних змін законодавчо-нормативної бази і практик самоврядування в Україні.
Наступного дня представники міської ради взяли участь у тренінгу «РАДАР», спрямованого на те, що навчити фахівців різних сфер працювати за принципами проектної діяльності, сформувати навики, необхідні для розробки та реалізації якісних проектних пропозицій. Розділившись на команди, учасники методом «мозкового штурму» визначали актуальні проблеми місцевого, регіонального та загальнодержавного рівня, шляхом голосування визначали три найактуальніших, для подолання яких спробували спільно сформувати грантові проекти.
Окрім того, до участі у навчанні приєдналася група голів сільських рад області. Відбувся обмін думками щодо шляхів відновлення довіри громадян до самоврядування, організаційної оптимізації, прозорості функціонування та впровадження механізмів суспільної партиципації (участі громади в ухваленні рішень).
Спікерами тренінгу, окрім Кшиштофа Лонтки, були також керівник сектору фінансів управління неінфраструктурних проектів мерії міста Люблін Магдалена Влязло та консультант фундації менеджерських ініціатив Любліна Богдан Юрчук. Участь в організації заходу та в дебатах взяли також представники Подільської агенції регіонального розвитку.