ГО «Подільська агенція регіонального розвитку» в рамках програми «Молодь в дії» взяла участь у міжнародному молодіжному обміні в Румунії під назвою «How Far Is Europe?» («Наскільки Європа далека?»), який відбувався з 7 по 15 травня 2014 року. Серед учасників заходу були представники з Бельгії, Вірменії, Греції, Грузії, Латвії, Молдови, Румунії та України.
Громадські організації кожної з країн делегували по п’ятеро молодих людей із сільської місцевості в мальовниче гірське містечко Буштень.
Так, з Вінниччини там побували Марія Федорова (лідер групи) студентка Міжрегіонального інституту гештальт-терапії та мистецтва, Аліна Мазур студентка Чернятинського коледжу Вінницького національного аграрного університету, Інна Німак студентка Барського гуманітарно-педагогічного коледжу, Ольга Якименко студентка Вінницького державного педагогічного університету ім. Михайла Коцюбинського та Аліна Німак бухгалтер санаторію «Северинівка».
Мета заходу - надати можливість талановитій молоді обмінятися думками з приводу обраної тематики, розширити власний кругозір, по-новому оцінити низку речей, пов’язаних з різними аспектами євроінтеграції.
Під час молодіжного обміну відбувалися різноманітні заходи, серед яких дебати (поширена форма обговорення в навчальних та позаосвітніх європейських закладах), заняття з тім-білдінгу (побудова команди), участь у відзначенні дня Європи в Румунії, культурні візити у відомі історичні місця країни: замок Пелеш у Сінаї, також колишня резиденція королівської сім’ї, історична частина міста Брашов, екскурсія у таємничий музей-форт Бран, де народилась всесвітньовідома легенда про Дракулу.
Групи учасників з кожної держави влаштовували унікальні презентації власних країн, культурних традицій, звичаїв, сучасного способу життя. Під час молодіжного обміну молодь демонструвала етнічну їжу, народні пісні, танці. Однією із цікавинок стало обговорення та спростування ряду стереотипів, які склалися у міжнародному соціумі про ту чи іншу країну. Молодь мала унікальну можливість почути та озвучити власне бачення сучасних політичних і соціальних процесів, ставлення до євроінтеграції, обговорити існуючі проблеми та запропонувати можливі шляхи їх вирішення.
Подібні заходи за підтримки Єврокомісії дозволяють молоді з обмеженими фінансовими можливостями стати ближчими до розуміння потреби у міжнародній взаємопідтримці.
Наразі ГО «Подільська агенція регіонального розвитку» готує учасників для нових поїздок, оскільки сприяння молодіжній євроінтеграції є одним із завдань організації.
Студентка Чернятинського коледжу Вінницького національного аграрного університету Аліна Мазур поділилася своїми враженнями від поїздки: «Від поїздки я очікувала отримати досвід міжнародного спілкування, дізнатися про культури різних народів, покращити англійську. Були деякі побоювання стосовно мовного бар’єру та труднощі з налагодженням стосунків у колективі. Найбільше вразило те, що усім сподобалось українське сало, і що всі кричали «Слава Україні – Героям Слава». Друге, що вразило - це відношення до Путіна і ситуації в Україні. Також вразила відкритість і привітність усіх учасників. Моїм здобуттям стало те що я зрозуміла, що попри те, що ми усі різні – ми рівні, і слід бути більш відкритим до світу. На мою думку Євросоюз організовує такі поїздки задля того, щоб вберегти країни від ізоляції, як культурної так і політичної також для обміну інформації і популяризації Європейських цінностей».