Головна / Новини / ОТГ Дніпропетровщини отримали нові можливості економічного розвитку

ОТГ Дніпропетровщини отримали нові можливості економічного розвитку

24/12/2017

(Дніпро, 21 грудня) – Громадська організація «Подільська агенція регіонального розвитку» в рамках програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE), що виконується міжнародною організацією Глобал Комʼюнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), провела дводенний форум «DOBRE BOOST Дніпро: Нові можливості економічного розвитку для об’єднаних територіальних громад». Партнером організації заходу також став Дніпропетровський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України.

Під час форуму предствники ОТГ, влади та бізнесу сформували й розширили уявлення щодо сталого місцевого економічного розвитку (СМЕР), різноманітних практичних інструментів його втілення, обговорили питання взаємовідносин влади і бізнесу, механізмів залучення інвестицій у громади, та участі громадськості в економічному розвитку громад. Зазначений захід став першим із п’яти практичних заходів, протягом яких учасники з ОТГ та експерти програми DOBRE спільно опрацюють економічні стратегії розвитку ОТГ, підготують і розроблять плани впровадження конкретних проектів з МЕР для громад-партнерів програми USAID DOBRE Дніпропетровської області.

«Під час форуму громади мали змогу ознайомитися з новими для них інструментами місцевого економічного розвитку. Багата ресурсами територія дає можливість стати успішними та самодостатніми. Під час події ми показали, як працювати з ресурсами громад та працювати над впровадженням нових бізнес-ініціатив, враховуючи місцевий потенціал та стратегії розвитку громад. Надалі ми будемо спільно з громадами випрацьовувати моделі для розвитку їхніх проектів та ініціатив, направлених на розбудову економічної спроможності», – зазначила голова правління ГО «Подільська агенція регіонального розвитку»  Наталія Величко.

«Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) – п’ятирічна програма Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), спрямована на посилення місцевого самоврядування та створення кращих умов для розвитку ОТГ, підвищення рівня залученості громадян до прийняття рішень та забезпечення підзвітності та прозорості в громадському управлінні.

Програма USAID DOBRE спрямує більшу частку технічної та фінансової допомоги на місцевий рівень, зокрема створюючи умови для нових ОТГ краще управляти ресурсами, підвищити якість комунальних послуг, стимулювати місцеву економіку та підвищити залученість громадян. Програма впроваджується в партнерстві з Українським Кризовим Медіа Центром (УКМЦ), ГО SocialBoost, Фундацією Підтримки Місцевої Демократії, Польща (FSDL/FRDL), Малопольскою Школою Державного Управління при Краківському Університеті Економіки (MSAP/UEK), Національним Демократичним Інститутом (NDI).