Головна / Новини / Організації громадянського суспільства дізналися, що лежить в основі ефективного планування діяльності

Організації громадянського суспільства дізналися, що лежить в основі ефективного планування діяльності

17/12/2022
Які особливості планування й бачення майбутнього діяльності організації? Як розвиток команди залежить від того, на якому етапі розвитку перебуває організація?
Це стало ключовим питанням воркшопу «Стабілізація в умовах невизначеності: хто ми, як можемо діяти та навіщо?».
 
Захід відбувся в рамках проєкту «Розвиток спроможностей місцевих громадських організацій у воєнний час за допомогою пакету тренінгів з підготовки та відновлення», що реалізовується ГО «Подільська агенція регіонального розвитку» за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» HOVERLA / проєкт USAID в Україні.
 
На попередніх навчальних сесіях тренерка, координаторка напрямку посилення організаційної спроможності ОГС, організаційний та екзистенційний коуч Олена Матвійчук вже розповідала учасникам і учасницям про Модель чотирьох екзистенційних фундаментальних мотивацій, що допомагає людям чи організаціям щось зрозуміти щодо власної команди й роботи та покращити ситуацію.
 
На фінальній навчальній сесії тренерка акцентувала, що наші стосунки із майбутнім слід розглядати у межах четвертої фундаментальної екзистенційної мотивації – «Мати сенс». Зокрема, саме в цій мотивації слід шукати відповідь на запитання, що робитиме наша громадська організація або ініціативна група.
 
Водночас те, які кроки слід робити далі для ефективної роботи ОГС, залежить від того, на якому етапі організаційного розвитку перебуває організація або група зараз, зазначила пані Олена: «Якщо у нас уже є наше спільне «Ми», тоді для нас орієнтиром буде, що ми можемо робити спільно. Але до цього моменту наше майбутнє та стратегія стосуватиметься діяльності окремих людей, які об'єдналися в команду».
 
Відповідно до четвертої фундаментальної мотивації, відносини з майбутнім — це і є те, що має сенс. Як їх зрозуміти? Слід проаналізувати власну діяльність і віднайти в ній те, що в перспективі зможе жити без нас: над чим ми працюємо зараз, але те, що не зупиниться й не буде втрачено, якщо в майбутньому ми перестанемо це робити.
 
«Якщо така діяльність є, ви знаходитеся на хорошому рівні розвитку — ваші ініціативи в організації далі можуть жити без вас. Якщо такої діяльності немає, маємо повертатися до організаційних процесів, які відбуваються всередині й стосуються наступництва», — розповіла тренерка.
Водночас пані Олена нагадала, що результати, які учасники й учасниці навчання бачать після аналізу діяльності, – є відображенням конкретного етапу розвитку, на якому перебуває організація.
 
Якщо «самостійної діяльності» наразі відшукати не вдається, це означає, що команда ще недостатньо довго була разом і має слабкі опори, а на етапі формування цінностей, коли відбувається реалізація потреб, її чекає ще багато роботи. У цьому організації також можуть допомогти коучі.
 
Для тих представників і представниць ОГС з Львівської, Полтавської, Волинської, Одеської, Житомирської, Рівненської та Закарпатської областей, які не встигли долучитися до навчальних сесій, організатори надають додаткову можливість.
 
Всі, хто зареєструється до 17 грудня за посиланням https://forms.gle/BxwuvBDTvTAEjCwz8, – отримають не лише записи навчальних сесій, а й підтримку від коучів з організаційного розвитку.
 
У підсумку програми кожна організація-учасниця отримає:
 
можливість пройти попередню оцінку організаційної спроможності;
 
план розвитку, який за результатами попередньої оцінки допоможе розробити організаційний коуч;
 
додаткові консультації та зустрічі для згуртування команди ОГС і перших кроків у виконанні плану розвитку організації.
 
Захід організований Громадською організацією «Подільська агенція регіонального розвитку» в рамках грантового проєкту «Розвиток спроможностей місцевих громадських організацій у воєнний час за допомогою пакету тренінгів з підготовки та відновлення», та став можливим завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст заходу не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.