Головна / Анонси / Оголошено стипендії ім. Лейна Кіркланда в Польщі

Оголошено стипендії ім. Лейна Кіркланда в Польщі

01/03/2017

СТИПЕНДІАЛЬНА ПРОГРАМА ім. ЛЕЙНА КІРКЛАНДА
Польсько-Американський Фонд Свободи
Спонсор Програми 

і
Фонд Лідери Змін
Адміністратор Програми
оголошують черговий відкритий конкурс для кандидатів
з України, Білорусі, Росії, Молдови, Грузії, Вірменії, Азербайджану, Казахстану і Киргизстану
на отримання Стипендій ім. Лейна Кіркланда в Польщі
у 2017/2018 навчальному році.


Програма адресована молодим лідерам, що здобули вищу освіту, які зацікавлені у розвитку демократії, економіки і громадянського суспільства у своїх країнах та в регіоні.

Реалізація Програми відбувається в рамках двосеместрового навчання у вищих навчальних закладах Польщі та 2-4 тижневих професійних стажувань у державних або приватних установах і організаціях.

Запрошення до подачі заявок скеровуємо кандидатам, які мають намір після закінчення стипендії повернутися в свою країну, для реалізації там підготовленого в рамках стипендії проекту або отриманих знань.

СПЕЦІАЛЬНОСТІ:

- економіка і менеджмент;
- адміністрація / менеджмент (бізнес, НУО, культура, охорона навколишнього середовища, охорона здоров’я, освіта);
- державне управління (органи державної влади і самоврядування);
право;
- суспільні науки (соціальна психологія, соціологія);
- політологія і міжнародні відносини;
- політика розвитку та гуманітарна допомога.

Дипломна робота, яка буде писатися в рамках стипендії, повинна мати характер науковий або практичний (в такому випадку дипломна робота повинна містити вступ у науковому характері).

КАНДИДАТИ:
У 2017/2018 навчальному році Програма Кіркланда адресована представникам таких професійних груп, як:
- експерти, політики, працівники органів державної влади і самоврядування;
- підприємці, менеджери;
- лідери неурядових організацій, діячі культури і громадські діячі;
- викладачі ВНЗ;
- журналісти.

ОБОВ’ЯЗКОВІ ВИМОГИ:

-громадянство і постійне проживання в одній із вищевказаних держав (особи, які мають карту постійного проживання в Польщі, не можуть претендувати на отримання стипендії Кіркланда);
- повна вища освіта (ступінь магістра);
- вік до 35 років (в обґрунтованих випадках до 40 років);
- досвід професійної діяльності – мінімум 2 роки;
- Принаймні 2 роки перерви після попередньої стипендії за кордоном, яка тривала більше ніж 6 місяців;
- знання польської мови на рівні, достатньому для участі в лекціях та семінарських заняттях, а також для написання дипломної роботи. Під час співбесіди обов’яковим є володіння польською мовою на рівні мінімум В1.
- Для кандидатів (крім кандидатів з України та Білорусі) є можливість навчання англійською мовою (рівень знань мін. В1) за умови обрання кандидатом конкретного навчального курсу цією мовою. В такому випадку допускаються базові знання польської мови (А1).

ПЕРЕВАГИ надаються кандидатам, які:

- активно працюють у сфері своєї професійної або громадської діяльності;
- мають значні досягнення у сфері своєї діяльності;
- раніше не навчалися в Польщі.

НАБІР КАНДИДАТІВ:

Відбір 45 найкращих кандидатів буде проводитись в три етапи:
I етап – оцінка анкет на відповідність обов’язковим вимогам;
II етап – детальна оцінка анкет кандидатів експертами з даних галузей;
III етап – кваліфікаційна співбесіда (запланована в датах 30.03-30.04.2017).

Особи, запрошені до участі в III етапі, будуть повідомлені про це електронною поштою в кінці березня. Інформація про остаточні результати конкурсу буде надіслано електронною поштою в червні 2017 року. Адміністратор Програми залишає за собою право,серед обраних кандидатів, перевірки знань польської мови за допомогою зовнішнього іспиту у польських дипломатичних представництвах за кордоном, в період липня і серпня.

НЕОБХІДНІ ДОКУМЕНТИ:

1. Заповнений он-лайн формуляр заяви на участь в програмі:
- анкета персональних даних;
- проект перебування – обґрунтування намірів кандидата стосовно участі в Програмі Кіркланда, в т.ч. пропозиції щодо навчання у Польщі та плани на майбутнє (4000-6000 знаків з урахуванням пробілів).

2. Два рекомендаційних листи з переліком досягнень та кваліфікацій кандидата, а також описом перспектив його подальшого розвитку і роботи у сфері професійної або громадської діяльності (польською, російською або англійською мовою), надіслані електронною поштою.

3. Копія диплому про вищу освіту (при наявності – також диплому кандидата наук), надіслана електронною поштою.

ПРОЦЕДУРА ПОДАННЯ ЗАЯВОК:

Детальний опис Програми та інструкцію щодо заповнення формуляра заяви можна отримати безпосередньо на сайті: www.kirkland.edu.pl або за допомогою листування електронною поштою з Програмою.

Формуляр заяви необхідно заповнити он-лайн.

Після заповнення формуляра заяви он-лайн необхідно роздрукувати видану системою сторінку з інформацією, яка підтверджує отримання заяви. Підписану сторінку з актуальною фотокарткою кандидата потрібно надіслати звичайною поштою на адресу Програми Кіркланда.

Два рекомендаційних листи та копію диплому потрібно відсканувати і надіслати на електронну адресу: kirkland@kirkland.edu.pl.

ТЕРМІНИ ПОДАННЯ ЗАЯВОК:

Крайній термін подачі заявок на отримання стипендії Кіркланда 2017/18 закінчується:
1 березня 2017 р.

Заяви, які надійдуть після закінчення вищевказаного терміну, розглядатися не будуть.

ФІНАНСОВІ УМОВИ:

Стипендія: близько 1800 PLN на місяць. Додатково програма покриває такі витрати: вартість навчання, проживання в Польщі, страхування, білети на подорож до і з Польщі, візові витрати, покупку навчальних матеріалів і посібників.

СТИПЕНДІАЛЬНА ПРОГРАМА ВКЛЮЧАЄ:
- Урочисте відкриття Програми (середина вересня 2017 р.)
- Підготовчо-інформаційний курс (8-10 днів)
- Заняття у вищих навчальних закладах (два семестри) в провідних польських науково-академічних центрах: Варшава, Краків, Познань, Вроцлав, Люблін
- Підготовку семестрових і дипломних робіт
- Зустрічі всіх стипендіатів.
- Професійне стажування (2-4 тижні)
- Розвиваючі тренінги
- Урочисте завершення програми і церемонія вручення дипломів (кінець червня 2018 року)

ПАТРОНОМ ПРОГРАМИ є Лейн Кіркланд (1922-1999) – багаторічний лідер американських профспілок (AFL-CIO), член Ради директорів Польсько-американського фонду підприємництва, один з ініціаторів створення Польсько-американського фонду Свободи. У 80-х роках своєю участю та авторитетом надавав підтримку польській «Солідарності». Також з розумінням ставився та підтримував волелюбні і демократичні устремління інших народів Центрально-Східної Європи. За свою діяльність був відзначений найвищими нагородами, зокрема, американською «Медаллю Свободи» і польським «Орденом Білого Орла».

КОНТАКТИ:
Фонд Лідери Змін
www.leadersofchange.pl
Програма Кіркланда
Al. Jerozolimskie 133 m. 56, 02-304 Warszawa
ел-адрес: kirkland@kirkland.edu.plwww.kirkland.edu.pl

ПОЛЬСЬКО-АМЕРИКАНСЬКИЙ ФОНД СВОБОДИ (ПАФС) – Спонсор Програми
ПАФС розпочав свою діяльність у 2000 році. Головною метою ПАФС є зміцнення демократії, громадянського суспільства, забезпечення рівних можливостей розвитку громадських та індивідуальних ініціатив, розвиток ринкової економіки, а також ознайомлення представників країн Центрально-Східної Європи з польським досвідом у сфері трансформації суспільства. ПАФС фінансує свою діяльність з доходів фонду, джерелом якого є засоби Польсько-американського фонду підприємництва (ПАФП). Станом на сьогоднішній день ПАФП перерахував у Фонд ПАФС 250 млн. доларів США. З 2000 року ПАФС скерував на реалізацію своїх програм понад 100 млн. доларів США.
Програми фонду адмініструють різні польські неурядові організації, що діють у відповідності до розроблених ПАФС принципів та процедур.

Стипендіальна програма ім. Лейна Кіркланда є довгостроковим проектом ПАФС, який було започатковано у 2000 році, керований з 2001 року Комісією Фулбрайта у Варшаві. Додаткову інформацію про ПАФС та його програми можна знайти в Інтернеті: http://www.pafw.pl

ФОНД ЛІДЕРИ ЗМІН (ФЛЗ) – Адміністратор Програми
Фонд Лідери Змін створений в лютому 2016 р. Польсько-Американським Фондом Свободи. Основними завданнями Фонду є управління багаторічними програмами які фінансуються ПАФС: Стипендіальна Програма ім. Лейна Кіркланда та Програма Study Tours to Poland. Також, Фонд, від імені ПАФС, є співорганізатором (разом з Європейським Центром в Натоліні та Німецьким Фондом Маршала) Варшавської Євроатлантичної літної Академії WEASA.

Всі Програми перейшли до нового Фонду разом із досвідченими командами, які створювали її протягом багатьох років. Поєднання програм в подібний спосіб і включення нових людей в їх співтворчість - це шанс на розширення і збагачення наших дій. Ми хочемо побудувати широку пропозицію для активних людей зі Східної Європи, Кавказу та Центральної Азії, які бажають почерпнути польський досвід. У співпраці з науковими установами, з установами державного сектору та НУО, ми сподіваємося запропонувати нові форми стажування та наукового проживання в Польщі.

Ми створюємо середовище людей, які вірять в сенс змін.
Додаткову інформацію про ФЛЗ можна знайти в Інтернеті: www.leadersofchange.pl