Головна / Новини / У Вінниці держслужбовці дізналися про Портал відкритих даних Верховної Ради України

У Вінниці держслужбовці дізналися про Портал відкритих даних Верховної Ради України

15/06/2016

15 червня у Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації керівних кадрів Вінницької області відбулася презентація Порталу відкритих даних Верховної Ради України і воркшоп «Аналізуй Раду, кодуй для громади» щодо роботи з відкритими парламентськими даними.

Захід відбувся у рамках проекту «Лабораторія електронної демократії» за підтримки Швейцарсько-української програми «Електронне врядування задля підзвітності влади та участі громади» EGAP.

Під час заходу було презентовано Портал відкритих даних Верховної Ради України: відкриті парламентські дані, робота над розробкою Порталу, набори даних, функціонал Порталу та продукти, створені на основі відкритих парламентських даних.

Як розповіла тренер Надія Бабинська, керівниця проекту «Портал відкритих даних Верховної Ради України», Громадянська мережа ОПОРА, кожне місто за роки існування накопичило  великі бази даних, які стосуються води, енергетики, освітлення, коштів, безпеки тощо. І у всьому світі ця інформація використовуються на благо громади. Саме тому це має бути у вільному доступі.

«І матеріал цей потрібно оприлюднювати у форматі, придатному для комп’ютерної обробки. Наприклад, якщо йдеться про вирубку скверів, то місцева влада надає перелік всіх даних, починаючи з 2010 по 2016 рр. стосовно вирубки дерев. І потім якийсь програміст може взяти ці дані і створити якусь інтерактивну мапу вирубки дерев, щоб побачити основні  тенденції. Також мають бути висвітлені плани на майбутнє, щоб громадяни мали інформацію про майбутню розбудову міста», - зазначила Надія Бабинська.

Надія Бабинська зауважила, що оприлюднені дані залишаться просто цифрами, текстом, якщо не будуть використовуватись зацікавленими сторонами для аналізу парламенту, розробки програмного забезпечення, застосунків.

Тренерка закликала учасників семінару долучатись до роботи з відкритими даними.

 

За додатковою інформацією звертайтеся: Оксана Гречко, координатор проекту, ел. адреса o.grechko@pard.org.ua або за тел. +38 (0432) 69 44 32.

Захід відбувався за підтримки Швейцарсько-української програми «Електронне врядування задля підзвітності влади та участі громади» EGAP