Головна / Новини / Обговорення Стратегії співробітництва та розвитку громад

Обговорення Стратегії співробітництва та розвитку громад

24/06/2016

23 червня у Жмеринській районній раді відбулося обговорення Стратегії співробітництва та розвитку громад: Северинівка, Сербинівці, Носківці, Чернятин, Олександрівка. 

 23/06/2016

Участь в обговоренні взяли польські експерти Вітольд Лішковський, Кшиштоф Яняк, Яцек Вєнсєрський, Катажина Точидловська, Недім Усеінов, Северинівський, Сербинівський, Носковецький, Олександрівський, Чернятинський сільські голови, представники ГО "Подільська агенція регіонального розвитку", голова Жмеринської районної ради Василь Малярчук, заступник керівника виконавчого апарату районної ради з питань економічного розвитку та зв’язків з органами державної влади і місцевого самоврядування Едуард Крайнік, керуюча справами виконавчого апарату районної ради Олена Радіна, голова Жмеринської районної адміністрації Олег Легеза, начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Олег Матвієнко.

 23/06/2016

Захід відбувся у рамках проекту «Український шлях самоврядування», що реалізується Об''''єднанням сільських гмін Підляського воєводства Республіки Польща та Громадською організацією «Подільська агенція регіонального розвитку», співфінансується Польсько-канадською програмою розвитку демократії (в рамках програми співпраці МЗС Польщі на підтримку розвитку) та урядом Канади.

 23/06/2016

Проект "Український шлях самоврядування" втілюється на теренах п’яти сільських громад Жмеринського району Вінницької області – Северинівської, Чернятинської, Носковецької, Олександрівської та Сербинівської та має на меті дати можливість українським територіальним громадам вивчити, адаптувати до наших реалій та плідно використати польський досвід децентралізації.

23/06/2016

Попередньо, 21 та 22 червня польські експерти відвідували села Носківці, Северинівка, Олександрівка, Чернятин, Сербинівці, де спілкувалися з активними представниками громади та обговорювали стратегію співробітництва та розвитку громад, проблеми та переваги співпраці між громадами.

23/06/2016

23/06/2016

23/06/2016

23/06/2016

23/06/2016

Також гості знайомилися з роботою сільрад, місцевих закладів соціальної сфери.

Як зазначив голова районної ради Василь Малярчук, такі зустрічі мають згуртувати громади навколо вирішення спільних важливих питань функціонування і місцевого економічного розвитку територій. Проекти мають жити після того, як закінчиться їх фінансування.

"Ми всі розуміємо, що об''''єднання неминуче, але помилково люди думають, що грамади зникнуть, тому бояться об''''єднуватися. Наразі в рамках проекту у вас є можливість співпрацювати і побачити вже переваги більшої і сильнішої громади", - сказав Василь Малярчук.

За словами виконавчого директора ГО "Подільська агенція регіонального розвитку" Олега Левченка, потрібно бути відповідальними і акумулювати свої зусилля на вирішенні проблемних питань громад. 

Польські експерти зазначили, що вони зацікавлені у позитивному результаті спвіробітництва, а надалі і об''''єднання громад. Вони готові поділитися своїм досвідом децентралізації, а нам самим вибирати, яким шляхом краще піти. Стратегічно співпраця між громадами і районною владою є обов’язковою.

23/06/2016

23/06/2016

23/06/2016

Головними компонентами стратегії є локальні громади і їх лідери. Не одні сільські голови повинні доносити до населення інформацію про децентралізацію, повинні приймати активну участь і громадські організації, і лідери громад, і громадяни, які цікавляться життям громади.

Підсумовуючи, учасники обговорення дійшли спільної думки, що потрібно продовжувати активно співпрацювати та погодили графік і формат наступних зустрічей.