Головна / Новини / Ініціатива “Подолання поляризації та вирішення конфліктів в Україні”

Ініціатива “Подолання поляризації та вирішення конфліктів в Україні”

20/01/2015

Коли навколо лунають аргументи і доведення «глухими» співрозмовниками власної правоти, можливість порозуміння тоне у безнадії. Ламаються сім`ї, конфліктують громади, держави хапаються за зброю… Усі прагнуть до спокою та миру, однак не всім легко піддається мистецтво слухати та чути. Мистецтво діалогу. Із метою уникнення суперечок та утвердження діалогу як механізму розв`язання непорозумінь упроваджується ініціатива «Вирішення конфліктів та подолання поляризації в Україні»!

Платформа популяризуватиме ідею діалогу як ефективного інструменту місцевої демократії, за якого локальне рішення з приводу певної проблеми приймається у процесі діалогу між усіма зацікавленими сторонами. І це рішення вдовольняє інтереси усіх учасників діалогу. Це означає, що участь громадян у діалозі з владою вплине на зниження радикальних настроїв серед населення України. Адже стане очевидним, що є більш ефективні способи вирішення суперечок, ніж шини чи зброя. Як наслідок, у майбутньому будь-які локальні розбіжності вирішуватимуться лише мирним шляхом. Діалог перетвориться у звичну практику прийняття рішень.

«Якщо ця ініціатива буде вдалою, вона може змінити життя всієї країни. Змінити систему відносин між владою та громадянами. Однак навчитись бути господарем свого будинку, міста, життя – це непростий і довгий процес. І люди навчаться це робити лише разом під час участі в діалозі, під час обговорення проблемних питань», – коментує Роман Коваль, досвідчений фасилітатор, глава правління Інституту миру і взаєморозуміння.

У рамках ініціативи заплановано провести декілька сесій діалогів. До фасилітації діалогів запрошені досвідчені українські та закордонні фахівці. Ініціатива реалізовуватиметься в 12-ти регіонах України, де локальні непорозуміння потребують термінового вирішення. Перед стартом сесії діалогів громадські активісти проведуть аналіз розбіжностей та розколів у своїх громадах, які є найбільш актуальними та потребують негайного вирішення.

Втілюватимуть ініціативу 12 регіональних громадських організацій у співпраці з Інститутом миру і порозуміння, Центром гуманітарного діалогу та Департаментом міжнародного розвитку Великої Британії.

Історії успіху та практичні рекомендації щодо залагодження непорозумінь будуть публікуватись на інформаційних платформах: ipcg.org.uafacebook.com/NGO.IPCG та twitter.com/mediation_UA.

За додатковою інформацією звертайтесь за телефоном +38 (097) 592-19-12, +38 (093) 361-27-80 або електронною адресою 12yd345@gmail.com.