Головна / Новини / На Вінниччині відбувся цикл семінарів з електронної демократії

На Вінниччині відбувся цикл семінарів з електронної демократії

04/10/2016

Навчальний цикл E-DemLab «Інструменти е-демократії та е-урядування на місцевому рівні»

Зважаючи на низький рівень обізнаності громадян щодо е-демократії (на початку 2015 р. 79% респондентів соціологічного опитування EGAP відповіли, що ніколи не чули такого терміну), важливу роль відіграє освітньо-просвітницька діяльність у цій сфері.  І хоча Україна у всесвітньому рейтингу ООН посіла 32 місце за індексом е-участі, у невеликих містах (навіть не говорячи про села), відчувається лише відлуння впроваджених у нашій державі за останні два роки інструментів е-демократії.

Саме тому дуже важливо на локальному рівні донести інформацію про зміни у законодавстві, нові можливості, що надають відкриття даних, е-петиції, партисипаційний бюджет, масштабні програми та окремі стартапи з розвитку та просування інструментів е-участі.

Протягом червня-вересня представники ГО «Подільська агенція регіонального розвитку» разом із запрошеними спікерами (фаховими аналітиками, громадськими діячами) провели 6 семінарів у м. Вінниця та 6 в межах Вінницької області – Жмеринці, Калинівці, Ладижині, Бару, Хмільнику та Козятині.

Основні теми заходів – інструменти прозорого фінансування, інструменти е-участі на місцевому рівні, відкриті дані, ІТ для екологічного моніторингу, інструменти краудсорсингу та SMM для громадських проектів.